от 15.00 часа

Баскетболистките ни загубиха от състава на Русия в четвъртия си мач от евроквалификациите

България-Русия

Отборът на България загуби от състава на Русия с 50:76 (12:18, 13:17, 16:21 и 9:20) в мач от шеста група на европейските квалификации по баскетбол за жени за Евро 2017, игран в зала "Булстрад Арена" в Русе. Треньорът Георги Божков избра първи за националния тим да играят Зорница Костова, Милена Томова, Радостина Димитрова (14), Стефка Митева и Ноел Куин.

В началото българският отбор бе по-активен и за по-малко от две минути поведе със 7:0. Руският тим обаче успя да обърне резултата за 7:8, а първата част приключи при резултат 12:18  в полза на гостите. През втората четвърт гостите продължиха с добрата игра и на почивката се оттеглиха с преднина от 10 точки - 35:25. По подобен начин се развиха и последните две части, като Русия победи в мача със 76:50.

Най-резултатни за България бяха Зорница Костова и Жаклин Златанова, които отбелязаха по 13 точки, а Милена Томова записа 8 точки. За Русия най-полезна бе Мария Вадеева, която вкара 15 точки, а Татяна Видмер записа 14 точки.

До момента България има три загуби и една победа в шеста група.