ЦСКА-София надигра "Интер" (Милано) в контрола

Преслав Йорданов

Футболният ЦСКА-София записа престижен успех с 2:1 срещу трикратния европейски клубен шампион "Интер" (Милано) в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Двубоят се игра на базата на "Интер" в Брунико, северна Италия. "Червените" излязоха на терена с голямо желание да се покажат в добра светлина срещу именития съперник и с играта си загатнаха за сериозен потенциал.

Предимство за тима на Христо Янев бе, че "Интер" е в начална фаза на подготовката си и проверката бе втора за "нерадзурите" това лято. Наред с хубавите неща, за пореден път на контролите в Австрия "червените" допуснаха груби индивидуални грешки в защита, като най-вече се "отличи" Рафаел Перес, който най-напред се размина с топката за изравнителния гол на Паласио, а след това закъсня и направи дузпа, която Пинамонти изпусна.

ЦСКА поведе в резултата още в 10-ата минута след пробив и точен диагонален удар на Арсенио Нунеш. Четири минути по-късно Рафаел Перес сгреши в защита и Паласио без проблеми изравни - 1:1. "Червените" продължиха да действат по-активно и в 24-тата минута Станислав Маламов нацели левия страничен стълб. Арсенио пък можеше да вкара втория си  гол в мача след хубав пробив през центъра, но стреля встрани от вратата. След половин час игра "Интер" получи право да изпълни дузпа за фаул на Перес срещу Андреа Пинамонти. Потърпевшият застана зад топката, но вратарят Китанов усети посоката и изби в корнер.

Малко преди почивката капитанът на ЦСКА Борис Галчев стреля опасно, но Ханданович бе добре пласиран и спаси. Второто полувреме започна с пропуск за ЦСКА. Голмайсторът на тима от миналия сезон Преслав Йорданов бе изведен в чиста позиция, но ударът му прехвърли вратата. В 55-ата минута Преслав се реваншира, след като получи пас от Галчев и сам срещу вратаря технично копна топката в мрежата за 2:1.

"Интер" имаше добри възможности да изравни, но с добри намеси се отличи вратарят Георги Китанов. В 64-тата минута стражът на два пъти спаси след удари на резервата Яо отблизо, а в 75-ата минута отново Китанов спаси след удар на Стевен Йоветич.

Контролна футболна среща:
"Интер" (Милано) - ЦСКА-София 1:2 (1:1)
голмайстори: 0:1 Aрсенио Нунеш 10, 1:1 Родриго Паласио 14, 1:2 Преслав Йорданов 55;
състави:
"Интер": Самир Ханданович, Кристиан Ансалди, Андреа Ранокия, Данило Д'Aмброзио, Джанер Еркин, Аксел Бакайоко, Фелипе Мело, Кондогбиа, Додо, Родриго Паласио, Андреа Пинамонти (през второто полувреме в игра влязоха Карисо, Икарди, Йоветич, Биабиани, Беса, Сантон, Нагатомо, Зонта);
ЦСКА: Георги Китанов, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски (88-Красимир Станоев), Рафаел Перес (77-Пламен Гълъбов), Александър Дюлгеров (45-Лазар Марин), Йордан Йорданов (72-Кристиан Малинов), Борис Галчев, Арсенио Нунеш (76-Никола Колев), Диого Виана (66-Самир Аясс), Станислав Маламов (83-Давид Симао), Преслав Йорданов (56-Кирил Десподов).