Още три българки се класираха за втория кръг на турнира в Добрич

Изабелла Шиникова

Три българки се класираха за втория кръг на международния турнир по тенис на червени кортове в Добрич с награден фонд 25 хиляди долара.  Поставената под номер 1 националка Изабелла Шиникова се наложи с 6:4, 7:5 на Катерина Крамперова (Чехия). Шиникова навакса ранно изоставане от 1:3 срещу "щастливата губеща" от квалификациите в първия сет, а във втората част реализира решаващия пробив в 11-ия гейм, след което затвори мача при собственото си подаване. За място на четвъртфиналите 24-годишната софиянка ще срещне Жаклин Адина Кристиан (Румъния), която елиминира 14-годишната дебютантка в турнирите на ITF Никол Дочева. Кристиан не даде гейм на получилата "уайлд кард" Дочева и спечели след само 39 минути игра.

Втората в схемата Виктория Томова, която в неделя загуби финала на състезание от същия ранг в София, пък стартира с труден успех над Анастасия Вдовенко (Молдова) с 6:1, 4:6, 6:3 след малко повече от два часа игра. Томова реализира единствения пробив в осмия гейм на решаващия трети сет, за да триумфира. Във втория кръг 21-годишната софиянка ще играе срещу преминалата през квалификациите Габриела Татаруш (Румъния). Шиникова и Томова заработиха по 5 точки за световната ранглиста и по 392 долара.

Квалификантката Ани Вангелова също стартира с успех в основната схема след 6:3, 6:2 над поставената под номер 8 Мари Беноа (Белгия). Така Вангелова заслужи 6 точки за класацията на УТА и 392 долара, а за място на четвъртфинталите тя ще играе срещу Кристина Ене от Румъния.

Още една българка продължава участието си в надпреварата. Националката Диа Евтимова вчера стартира с победа над друга квалификантка Михаела Боев (Белгия) с 1:6, 6:3, 6:1 и във втория кръг ще срещне германката Лаура Шедер.