„Ботев“ (Пд) падна с 0:2 от унгарския „Хонвед“

„Ботев“ (Пд) загуби с 0:2 от унгарския „Хонвед“

„Ботев“ (Пловдив) падна с 0:2 от унгарския „Хонвед“ (Будапеща) в първата си контрола от подготвителния период. Мачът се игра на терен в турския курорт Алания, където "жълто-черните" футболисти провеждат зимния си лагер.

Преди двубоя с едноминутно мълчание  бе почетена паметта  на жертвите от катастрофата с унгарския автобус в Италия преди 3 дни, в която загинаха 16 деца а други 28 бяха ранени.

В 15-ата минута Тодор Неделев шутира извън наказателното поле, вратарят на унгарците изби удара, след което топката попадна в Борис Тютюков, но добавката на младия нападател премина встрани от вратата.

При ответната атака на съперника стражът на "жълто-черните" Георги Георгиев спаси опасен удар към вратата си.

В 29-ата минута унгарците поведоха в резултата. След центриране от фаул в близост до флагчето за изпълнение на корнер, топката  бе засечено с глава от футболист на Хонвед, който я прати във вратата за 0:1.

В 83-ата минута Иван Кирев отбеляза красив гол, но съдията го отмени заради фаул в атака на негов съотборник.

Минута по-късно „Хонвед“ успя да отбележи втори гол. След атака по левия фланг и ниско центриране в наказателното поле играч на унгарците засече топката във вратата на Георги Георгиев.