от 00.00 часа

"Челси" направи нова крачка към титлата в Англия

"Челси"-"Арсенал"

Футболният "Челси" направи нова сериозна крачка към спечелване на титлата в шампионата на Англия. В дербито на 24-ия кръг на Висшата лига "сините" надиграха с 3:1 у дома градския си съперник "Арсенал".

Двубоят започна с превъзходство за "Челси", като удар с глава на Диего Коста срещна гредата, а в 13-ата минута Маркос Алонсо откри резултата с точен удар от близка дистанция. По-силната игра на домакините продължи и през втората част и осем минути след почивката Еден Азар реализира второто попадение след отличен самостоятелен пробив. В 85-ата минута резервата Сеск Фабрегас се възползва от груба грешка на вратаря Петер Чех и с прехвърлящ удар направи резултата 3:0 срещу бившия си отбор. В първата минута на добавеното време влезлият през второто полувреме Оливие Жиру с глава се разписа за крайното 3:1 след асистенция на Начо Монреал.

След тази победа лидерът в класирането "Челси" има актив от 59 точки. "Арсенал" остана на третата позиция до момента с 12 точки по-малко от "сините".

MüzikPsj:$e">  ʑНай-четени