Юношите на България загубиха от Чехия с 1:3

Юношеският национален отбор по футбол до 19 години отстъпи на Чехия U19 с 1:3 във втората контрола между двата тима, която се проведе на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Резултатът бе открит в 23-тата минута от Томас Фрейт, който проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля в обратния ъгъл. Три минути по-късно вратарят Наумов бе заменен от Павел Здравков, тъй като получи контузия. В 33-тата минута Чехия стигна до втори гол. След подаване отдясно и колективна грешка в отбрана Томас Фрейт се разписа отблизо. В 37-ата минута падна третия за гол за Чехия. След пробив отдясно последва ниско подаване към капитана на гостите Алекс Крал, който прати топката по земя в мрежата за 0:3. В 38-ата минута Ивайло Климентов влезе на мястото на Иван Калайджийски.

През второто полувреме националите подобриха играта си, като започнаха да атакуват по-често и стигнаха до намаляване на разликата в резултата. В 50-ата минута Калоян Кръстев задържа топката и намери фронтално пред вратата Тонислав Йорданов, който се разписа след рикошет.

Състав на България

България: Даниел Наумов, (Павел Здравков, 26), Иван Калайджийски (Ивайло Климентов, 38), Петко Христов, Валери Христов, Атанас Ташолов, Ивайло Найденов, Милко Георгиев (Станислав Иванов, 51), Георги Русев, Калоян Кръстев (Илиян Стефанов, 62), Георги Янев, Тонислав Йорданов (Светослов Ковачев, 78)