Швеция разгроми Беларус с 4:0

Швеция победи с 4:0 Беларус

Швеция победи лесно с 4:0 у дома Беларус в квалификационен мач от 1-ва група за световното първенство по футбол, където е и състава на България.

Скандинавците имаха тотално превъзходство срещу по-скромния си противник, но получиха спорна дузпа през първата част, а след почивката им бе зачетено и попадение, след като топката не беше преминала изцяло голлинията на вратата на гостите.

В 18-ата минута Игор Шитов дръпна леко Маркус Берк в наказателното поле и главният съдия Хералд Лехнер отсъди дузпа в полза на домакините. Емил Форсберг беше точен от бялата точка и даде аванс за шведите.

В 26-ата минута удар на Джими Дурмаз от фаул срещна страничната греда на вратата на Беларус.

Четири минути след почивката Форсберг стреля слабо, но вратарят Андрей Горбунов изпусна топката, тя мина между краката му и влезе за втори път във вратата на гостите.

В 57-ата минута Маркус Берг стреля към вратата с глава, топката не премина с пълния си обем голлинията, но главният рефер Лехнер отсъди попадение в полза на скандинавците.

В 77-ата минута резервата Исак Телин беше изведен от Оскар Хилемарк сам срещу Горбунов и хладнокръвно вкара за 4:0.