"ЦСКА-София" с убедителна победа над шампиона на Азербайджан в контрола

"ЦСКА-София"
Снимка: sportal.bg

"ЦСКА-София" разгроми шампиона на Азербайджан по футбол ФК "Карабах" с 5:2 (4:0) в контролна среща, изиграна снощи в Кьосен (Австрия).

Фернандо Каранга вкара първия гол в 14-ата минута, след като се измъкна сам фронтално срещу Шахрудин Махамадалиев и от границата на наказателното поле игра с прехвърлящ удар преодоля вратаря на съперника. В 29-ата минута Кирил Десподов центрира остро от дясно в пеналта и защитникът на азерите Елвис Юнусзаде с шпагат си отбеляза автогол. Четири минути по-късно Кристиан Малинов направи резултата класически с изстрел от границата на пеналта. Минута преди почивката Кирил Десподов вкара от втори опит за 4:0, след като беше изведен в добра позиция около точката на дузпата.

Азерите намалиха при контраатака в 54-ата минута и гол на Агабала Рамазанов, но пет минути след това Каранга реализира за втори път в мача след подаване на Кевин Меркадо. Четвърт час преди края южноафриканският голмайстор на ФК "Карабах" Дино Ндлову се разписа и оформи крайното 5:2 за "ЦСКА-София", който записа петата си победа в пет мача от лятната подготовка досега.

Съставът на "ЦСКА-София": Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Кевин Меркадо, Кирил Десподов, Фернандо Каранга (Слави Петров, Енрике, Густаво Кулма, Кевин Кубемба, Стойчо Атанасов, Милчо Ангелов, Александър Георгиев, Александър Дюлгеров, Никола Колев, Валентин Антов).