от 07.00 часа

„Лукойл Академик“ с първа загуба за Купата на ФИБА Европа

Шампионът по баскетбол „Лукойл Академик“ допусна първа загуба в група „Е“ на турнира за Купата на ФИБА Европа. Във втория си мач тимът отстъпи с 69:81 т. като гост на турския „Истанбул Бююкшехир“.

През първото полувреме играта бе много равностойна, като двата тима почти непрекъснато сменяха лидерството. Най-голямата преднина за „Лукойл“ дойде при 19:14 в края на първата четвърт, но няколко минути преди почивката домакините от Истанбул започнаха да трупат аванс, който в крайна сметка не бе стопен от българския тим. През второто полувреме разликата в полза на домакините стана дфуцифрена, а най-близко до съперника си играчите на Шарон Друкер бяха 4:07 минути преди края, когато Асен Великов намали за 66:74.

Най-резултатен за победителите бе 208-сантиметровият център Иван Бува с 19 точки, Майкъл Томпсън завърши с 14 точки, а с 11 остана Дейвидас Дулкис. За „Лукойл Академик“ Христо Николов вкара 17 точки, а Кийт Клантън приключи с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби.

В следващия си мач „Лукойл Академик“ приема румънския „Клуж“ (Напока). Двубоят е на 1 ноември.