Треньорът на „Левски“ доволен само от резултата

Левски“ победи „Пирин“ с 3:0

Отборът на „Левски“ победи „Пирин“ с 3:0  в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига по футбол. Головете вкараха Роман Прохазка (21-дузпа), Жуниор Мапуку (49) и Васил Панайотов (78).

След срещата треньорът на „Левски“ - Делио Роси, заяви: Доволен съм единствено от резултата. За съжаление трябваше да направим две принудителни смени. През първото полувреме играхме на по-бавни обороти, а през второто се представихме по-различен начин и спечелихме заслужено. Затова можем да бъдем доволни. Има мачове, в който доминираме, но печелим трудно, а има и такива като този, в които бием с 3:0. Трябва да продължим да работим и да развиваме играта си.  Съдийските решения не искам да коментирам, но дори да не беше дузпата, мисля, че щяхме да вкараме гол и да победим. Доволен съм от играта ни в офанзивен план, но определено можем повече и трябва да го показваме.

Треньора на „Пирин“ (Благоевград) - Милен Радуканов, коментира: Поздравявам „Левски“ за победата, те са страхотен отбор. Поздравявам и главния съдия, да е жив и здрав и да продължава да се развива. При дузпата и играчите на „Левски“ ги хвана срам. Дошли сме тук да се борим, равностойни сме, но идва едно такова решение и това дава отражение, млади футболисти, влияе им.  Особено след гола на „Левски“ 15 минути ние играхме страхотно, а домакините не знаеха къде се намират. За първи път показахме толкова добър футбол, с подавания, движение... Но на почивката усетих колебание, нормално е, млади момчета.  Получен първи гол по този начин лиши цялата атмосфера, падна самочувствието на играчите. Можеха да ни бият и с 5:0, но защо по този начин. Не знам дали съм разочарован, дали съм ядосан, след това, което видях днес.  Надявам се да има развитие по финансовите въпроси в нашия клуб.  Нямаме достатъчно играчи. И днес бяхме с група от 12 човека. Трудно е. Събрахме 19 точки тази есен, което не е малко с оглед на ситуацията.