"Славия" потъна край Царевец

"Славия" загуби с 1:2 гостуването си на "Етър" във Велико Търново след обрат и два автогола след почивката.   Домакините атакуваха повече в първите минути, но не стигнаха до чиста голова опасност пред Атонис Стериакис. В 14-ата минута столичани достигнаха до попадение. Иван Минчев центрира от ъглов удар и младият Калоян Кръстев с глава откри резултата.
  След попадението "виолетовите" не успяха да създадат сериозно напрежение пред вратата на гостите, а в другото наказателно поле "Славия" пропусна да реализира втори гол. В 40-ата минута далечен удар на кенийския защитник Омар Абуд затрудни вратаря Христо Иванов.
  Четири минути по-късно голмайсторът Кръстев направи самостоятелен пробив, стигна до малкото наказателно поле, но ударът му излезе в аут.
  Минута преди края на първата част след това бърза атака за столичани завърши с неточен шут на халфа Иван Минчев.
  Втората част стартира със сериозен натиск на отбора от велико Търново. Пет минути след подновяване на играта домакините имаха шанс да изравнят, но диагонален удар на резерва Иван Стоянов мина покрай вратата.
  В 59-ата минута на двубоя опитният Стоянов центрира отляво и защитникът Абуд Омар се вкара нелеп автогол, който сложи началото на обрата.
  Десет минути след това "белите" можеха да си върнат аванса. Минчев изведе Кръстев и младият нападател стреля на сантиметри покрай страничната греда.
  В 74-ата минута Чавдар Ивайлов центрира от корнер и Стериакис също си вкара автогол, давайки аванс в полза на домакините.
  След този успех домакините имат актив от 18 точки на 12-а позиция. "Славия" остава на остава позиция в класирането с пет точки повече.