Треньорът на „Марица“ Иван Петков: Имаме самочувствие за мача с „Динамо“

Иван Петков
Снимка: Архив

Волейболистките на „Марица“ (Пловдив) ще играят утре първия си мач от груповата фаза на европейската Шампионска лига. Тази среща има и историческа стойност, защото за първи път български женски отбор влезе в групите на най-авторитетния евротурнир по волейбол.

Съперник на „Марица“ е тимът на руския „Динамо“ (Казан), началото на мача е 18,30 часа в зала „Колодрума“. Останалите два състава в трета група са полският „Хемик“ (Полице) и сръбският „Визура“ (Рума). В състава на „Динамо“ играе капитанът на националния ни отбор Елица Василева, а в предишния кръг „Марица“ отстрани друг руски съперник – „Енисей“, след загуба в Пловдив с 2:3 гейма и победа на реванша в Красноярск за пловдивчанки с 3:2 и успех в златния гейм.

Чуйте от звуковия файл треньора на „Марица“ Иван Петков.