„Ювентус“ докосва титлата в Италия

"Ювентус" победи "Болоня" и докосна титлата в Италия

„Ювентус“ получи гол от дузпа, но стигна до пълен обрат през второто полувреме и победи „Болоня“ с 3:1 в мач от 36-ия кръг на италианското първенство по футбол.

Торинците се възползваха от грешки в защитата на своите съперници и поведоха със 7 точки на „Наполи“ на върха в класирането, което може да ги направи шампиони още тази вечер, когато неаполитанците играят с „Торино“.

„Болоня“ поведе изненадващо през първото полувреме, след като Лоренцо Кристиг беше съборен от Даниеле Ругани в наказателното поле.

Инцидентът беше прегледан на видеоповторение, а дузпата остана и Симоне Верди изпрати Джанлуиджи Буфон в грешния ъгъл в 30-та минута за 1:0 в полза на гостите.

„Юве“ изравни 7 минути след началото на второто полувреме, когато Себастиан де Маио засече центриране на Хуан Куадрадо в собствената си врата.

Еми Крафт удари греда за „Болоня“ малко по-късно, а Сами Кедира даде аванс на „Ювентус“ в 63-та минута, след като вратарят Антонио Миранте сбърка при центриране на Дъглас Коща.

Пауло Дибала пък оформи крайното 3:1 след нов дълъг пас на бразилеца в 69-та минута.