Бразилия победи и Сърбия

Фелипе Коутиньо

Отборът на Бразилия победи този на Сърбия с 2:0 в последен мач пета групо на световното първенство по футбол в Русия.

Южноамериканците започнаха по-силно двубоя, но след първите 5-10 минути играта се поизравни. В 30-ата минута Габриел Жезус бе близо до гола в две положения, но не успя да открие резултата. Малко след това отдаде на Паулиньо отбеляза, а асистент стана съотборникът му Филипе Коутиньо.

Втората част започна с пропуск на Неймар, който в 57-ата минута се размина с втори гол за Бразилия, но стреля в тялото на Стойкович. Сърбия отвърна със силни десет минути след 57-ата, когато Александър Митрович пропусна цели три възможности да изравни. Точка в спора сложи Тиаго Силва след удар с глава в 69-ата минута, след което духът в сръбския отбор тотално спадна, а Бразилия започна да се забавлява. До края Неймар се отчете с няколко пропуска, а резултатът остана непроменен.

Отборът на Бразилия завърши на първо място в пета група със 7 точки и ще срещне Мексико в следващата фаза, Швейцария е на второ място след равенството 2:2 с тима на Коста Рика и ще играе с Швеция на 1/8-финалите.