Ливърпул не успя да победи у дома Лестър

Шинджи Оказаки от Лестър (№20) се опитва да отнеме топката от Върджил ван Дайк

Ливърпул завърши наравно 1:1 у дома срещу Лестър Сити в двубой от 24-ия кръг в английския шампионат. "Червените" увеличиха преднината си на върха в класирането във Висшата лига на 5 точки пред шампиона от миналия сезон Манчестър Сити, който във вторник изненадващо загуби с 1:2 при гостуването си в Нюкасъл.

На тежкия терен на "Анфийлд" Садио Мане даде аванс за 18-кратните шампиони на Англия още в третата минута с диагонален шут от наказателното поле след пас на Роберто Фирмино.

В добавеното време на първата част Хари Макгуайър изравни с удар отблизо след подаване с глава на Бен Чилуел и колективна грешка в отбраната на "червените".

След това равенство Ливърпул има актив от 61 точки на първо място, докато Манчестър Сити е с 56 точки.

Тотнъм победи трудно с 2:1 у дома след драматичен обрат състава на Уотфорд.

"Стършелите" поведоха в резултата след попадение на Крейг Каткарт в 38-ата минута, но завърналият се в състава на лондончани след участие в турнира за купата на Азия - Хън-мин Сон, изравни десет минути преди края.
В 87-ата минута Фернандо Йоренте осигури ценния успех в полза на лондончани, които са на трета позиция до момента с 54 спечелени точки.

В този двубой "шпорите" не можеха да разчитат на Хари Кейн, Бен Дейвис и Деле Али, които са контузени.
Уотфорд е на деветата позиция с 33 точки.

Борнемут победи категорично с 4:0 у дома Челси след попадения на Джошуа Кинг, разписал се на два пъти, Дейвид Брукс и Чарли Даниълс. Попаденията паднаха между 47-ата и 90-ата минута на срещата.

"Сините" са на пето място в класирането с 47 точки, колкото има и Арсенал, който е с по-добра голова разлика.
"Черешките" са с 33 точки в средата на класирането.

Саутхемптгън направи равенство 1:1 у дома с Кристъл Палас. Уилфред Заха даде аванс за "орлите" в 41-ата минута, но Джеймс Уорд-Праус изравни в 77-ата минута.

Заха получи червен картон две минути преди изтичане на редовното време, а двата отбора поделиха по една ценна точка в борбата за оцеляване в елита.

"Светците" и лондончани имат по 23 точки и са на 4 точки над зоната на изпадащите.