Славия завърши наравно с казахстанци в Белек

Футболистите на Славия за първи път не успяха да вкарат гол в контролите в Турция.

Отборът на Славия направи 0:0 срещу казахстанския Окжетпес в контролен мач, игран в турския курорт Белек.

Националният селекционер Георги Дерменджиев гледа на живо изявите на "белите", които в този мач бяха с черни екипи.

В 11-ата минута Галин Иванов отправи мощен удар към вратата на Окжетпес, но вратарят на казахстанския тим боксира. Четири минути по-късно вратарят Георги Георгиев отрази опасен шут на Стоянович. В 25-ата минута Янис Карабельов стреля над вратата. Минута преди края на първото полувреме Христо Попадийн пробва късмета си с удар, който обаче бе слаб и не затрудни стража на Окжетпес.

Още в началото на втората част футболистите на Окжетпес можеха да поведат в резултата, но нападател на тима не успя да се ориентира добре и пропусна да вкара топката във вратата на резервата Антонис Стергиакис от три метра.

В последната минута удар на капитана Галин Иванов от фаул се спря в стената.

Стартовият състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Радослав Кирилов, Янис Карабельов, Галин Иванов, Емил Стоев, Ивайло Димитров.

Резерви: Антонис Стергиакис, Константин Иванов, Венелин Филипов, Васил Добрев, Илиян Василев, Цветелин Чунчуков, Петър Патев, Димитър Стоянов.

В последната си контрола в Турция съставът на Златомир Загорчич ще срещне след 3 дена украинския Мариупол.