Пирин и ЦСКА София завършиха наравно

Георги Йомов (вляво) имаше добра възможност да вкара гол за ЦСКА София.
Снимка: Марин Маринов/Sportal.bg

Отборът на ЦСКА София не допусна гол и в петата си контрола от зимната подготовка, но не успя да отбележи и завърши 0:0 при гостуването на Пирин (Благоевград) на стадион "Христо Ботев".

"Червените" бяха по-активни през целия мач, но направиха много пропуски пред вратата на "орлетата". Срещата по лични причини пропусна халфът на гостите Юнус Санкаре.

Най-добрата ситуация за гол през първото полувреме се откри пред Георги Йомов в 35-а минута, но крилото на "червените" стреля покрай вратата. Добри възможности се откриха още пред Валентин Антов и Али Соу, но и те направиха пропуски пред вратата на Пирин.

След почивката и двата отбора направиха много смени, което накъса ритъма на игра. В игра за ЦСКА София се появи каращият пробен период ганаец Бисмарк Чарлс, който се отличи с няколко добри отигравания.

Тимът на Бруно Акрапович има три победи и две равенства без допуснат гол от началото на контролите през зимната подготовка. Следващата проверка е във вторник срещу Ботев (Враца).

Състави:

Пирин: Димитър Шейтанов (46-Петър Петров), Николай Бодуров (69-Александър Бастунов), Александър Дюлгеров (69-Ахран Юсуф), Красимир Станоев (69-Стилиян Николов), Вергил Янев (69-Димитър Митев), Орлин Старокин (69-Конър Хендерсън), Гощелиани (69-Асен Либяховски), Ивайло Тодоров (69-Венцислав Бенгюзов), Андон Гущеров (69-Спас Георгиев), Юлиян Попев (69-Антон Карачанаков), Владислав Златинов (69-Преслав Йорданов).

ЦСКА София: Густаво Бусато (63-Димитър Евтимов), Юргей Матей, Адалберто Пеняранда (71-Енрике Рафаел), Георги Йомов (74-Ахмед Ахмедов), Петър Занев (74-Иван Турицов), Тибо Вион, Брадли Мазику (63-Греъм Кери), Тиаго Родригес, Али Соу (63-Бисмарк Чарлс), Валентин Антов, Пламен Гълъбов (46-Амос Юга).