Eмисия новини
от 09.00 часа
Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Kryeministri në dorëheqje është kundër bisedimeve në prapaskenë

Bojko Borisov
Снимка: Këshilli i Ministrave

Nuk do të kandidojë për President! Këtë e shkroi në Facebook Kryeministri në dorëheqje Bojko Borisov.

“Nëse ata e lënë Rumen Radevin të luftojë në skenën politike në vend të tyre, ne jemi gati për të qenë kundërshtarë kategorikë të këtij kabineti i prapaskenës dhe të takohemi në zgjedhjet e reja, kurdo që të jenë! Nëse partitë, të cilat tregojnë sot një shumicë të madhe në parlament, nuk formojnë një qeveri, por së bashku vrapojnë te Presidenti Radev për t'u bërë atyre një kabinet zyrtar, kjo do të jetë një shenjë e papërgjegjësisë dhe frikës.”

“Ne, ndryshe nga njerëzit në prapaskenë, do të zhvillojmë bisedime zyrtare në mbështetje të qeverisë që kemi propozuar, "shtoi Borisov.


Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.