Бруно Фернандеш с 2 гола и асистенция при победа на Португалия

Бруно Ферннадеш беше неудържим срещу Израел.

Португалия стигна до убедителна победа над Израел с 4:0 в Лисабон в последна проверка преди началото на Евро 2020.

Действащият европейски шампион отбеляза по две попадения в двете полувремена срещу израелците. След тотално надмощие плеймейкърът на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш откри в 42-ата минута.

Само две по-късно голямата звезда на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо реализира след асистенция на Фернандеш. Втората част се разви по идентичен начин и възпитаниците на Фернандо Сантош нанизаха два късни гола чрез Жоао Кансело и отново Фернандеш.

Португалия е в „Групата на смъртта“ F, където са още отборите на действащия световен първенец Франция, Германия и Унгария, а първият мач на шампионите е с Унгария във вторник, 15 юни, в Будапеща.