от 07.00 часа

4 от 4 за Григор срещу Манарино – трудна, но сладка победа на корта във Вашингтон

Първият мач на Григор Димитров след повече от месец отсъствие от кортовете не се оказа лесен, но пък се увенча с успех.

Българинът трябваше да се бори със себе си и със съперника си и да обръща от пробив пасив в третия сет, за да вдигне победоносно ръце в срещата си с Адриан Манарино в мач от втория кръг на АТР 500 турнира във Вашингтон след 6:1, 3:6, 7:5.

Двубоят бе първи за българина след контузията, която той получи на Уимбълдан.

Двубоят с Манарино започна отлично за родната звезда в тениса. Постепенно обаче Димитров показа, че не се чувства сигурен, натрупа много странни грешки и позволи на съперника си не само да изравни, но и да поведе с пробив в третия сет. В този момент обаче Григор показа характер и се пребори за крайния успех. Така Гришо продължава да няма загуба от този французин от четирите им срещи досега.

В следващия кръг Григор ще играе със Себастиан Корда. Представителят на домакините от САЩ е син на Петер Корда - шампион от Australian Open през 1998 г. и бивш №2 в света. Двубоят на Димитров е тази вечер не преди 22 часа.

По публикацията работи: Златко Желев