Арсенал е на върха във Висшата лига

Отборът на Арсенал постигна трета поредна победа през сезона във Висшата лига на Англия по футбол. В двубой от третия кръг столичани се наложиха лесно с 3:0 като гости срещу Борнемут.

В самото начало "артилеристите" вече водеха с 2:0. Още в петата минута Мартин Йодегор се разписа при добавка, завършвайки атака, при която Габриел Мартинели стреля, но Марк Траверс блокира шута му с крака.

Само шест минути след това Йодегор реализира второто си попадение след асистенция на Габриел Жезус.

След почивката Арсенал продължи да играе по-силно и в 54-ата минута Гланит Джака подаде за Уилиям Салиба, който реализира третия гол с удар в горния десен ъгъл.

Десет минути преди края на редовното време Арън Рамсдейл спаси вратата си от попадение след опит за намаляване на резултата от страна на Кийфър Муур.

Лондончани са начело в класирането с актив от 9 точки, докато "черешките" имат една победи и 3 точки на 14-та позиция. "Артилеристите" спечелиха първите си три срещи от шампионата за първи път след сезон 2004-2005.

В неделя шампионът Манчестър Сити гостува на Нюкасъл, докато Лийдс приема Челси.