Астън Вила удари Тотнъм в Лондон

Футболистите на Астън Вила победиха Тотнъм в Лондон

Тотнъм пропусна възможност да се изкачи в челната четворка на английското първенство по футбол, след като допусна изненадващо поражение с 0:2 срещу Астън Вила в първия ден на новата година. Така "шпорите" останаха на пето място с две точки зад Манчестър Юнайтед и на две пред Ливърпул в битката за последната квота за Шампионската лига.

Астън Вила пък вече е с 21 точки на 12-о място, но още една победа може да изстреля състава на Унай Емери в челната десетка.

Астън Вила вкара двата си гола през второто полувреме и дейно участие в тях взе Дъглас Луис. Бразилският халф стреля от далечно разстояние в 50-ата минута и Юго Лорис изби удара, но втората топка бе спечелена от Оли Уоткинс. Той върна към дузпата за Емилиано Буендия, който бе точен за 1:0. Луис сам се разписа с втория гол в 73-та минута, когато направи двойно подаване с Джон Макгин и стреля покрай френския страж за крайното 2:0.

По публикацията работи: Георги Димитров