Рилски спортист победи Левски в София

Отборът на Левски отстъпи пред Рилски спортист със 76:78 (22:16, 27:19, 11:19, 16:24) като домакин в София в двубой от осмия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Поражението бе трето поредно и общо четвърто за Левски, а Рилски спортист постигна четвърта победа от осемте си изиграни мача от началото на сезона. Преди срещата атлети на „Олимпикс България взеха участие в представянето на отборите в зала „Триадица“.

„Сините“ започнаха уверено и поведоха след 22:16 след 10 минути игра. Водени от капитана си Асен Великов домакините задържаха инициативата срещу Рилски спортист и до почивката, вдигайки разликата до 16 точки, а в края на първото полувреме резултатът бе 49:35.

В началото на второто полувреме Левски записа най-голямата си преднина в двубоя – 21 точки в средата на третата част при 58:37, фиксирани с тройка на Момчил Кадиев. Със серия от 17:2 обаче Рилски спортист успя да стопи 15 точки от пасива си за малко повече от 4 минути и преди последната четвърт изоставаше само с 6 – при 54:60. Гостите осъществиха пълен обрат и при оставащи 6 минути поведоха за първи път в мача при 66:64 след забивка на Джоузеф Лоусън. Последваха изключително оспорвани заключителни моменти, в които двата тима си разменяха водачеството, но съставът от Самоков стигна до победата.

За Рилски спортист най-резултатен бе Александър Янев, който допринесе за успеха с 16 точки и 3 борби. Майкълин Скот се включи с 14 точки, 4 борби и 7 асистенции при дебюта си, а Мирослав Васов добави 12 точки и 3 борби.

Джон Флорвиъс реализира 19 точки и 7 борби за Левски, а Асен Великов завърши с 16 точки, 3 борби и 8 асистенции. Алън Арнет се отчете с 12 точки, 9 борби и 9 асистенции. „Сините“ все още са без гарда Лъчезар Димитров, който се възстановява след контузия.

Левски ще гостува на Спартак Плевен в следващия кръг на 29 ноември, а Рилски спортист ще бъде домакин на Черно море Тича.