Разгром за Байерн във Франкфурт

Айнтрахт Франкфурт разгроми с 5:1 шампиона Байерн Мюнхен в среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Германия. За баварците това е първо поражение за сезона след серия от десет победи и две равенства.

Омар Мармуш откри резултата в 12-ата минута, а Ерик Дина Ебимбе удвои след половин час игра. Уго Ларсон отбеляза третия гол преди Йозуа Кимих да върне едно попадение малко преди почивката. Ебимбе се разписа за втори път в началото на втората част, а Ансгар Кнауф направи резултата 5:1 в 60-ата минута.

Байерн остава на второ място в класирането с 32 точки и мач по-малко, а Айнтрахт е на седма позиция с 21 точки.

В двубой между новаците в елита Хайденхайм надделя над Дармщад с 3:2.

Унион Берлин победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1

Феновете на Бундеслигата изразиха своята съпротива срещу външни инвеститори, които Германската футболна лига (DFL) планира да привлече, за да генерира повече приходи.

Привържениците на Унион Берлин и Борусия Мьонхенгладбах издигнаха банери с надписи "Не на инвеститорите в DFL" по време на мача.

Вердер Бремен спечели срещу гостуващия Аугсбург с 2:0

Волфсбург загуби домакинството си на Фрайбург с 0:1. Единственото попадение реализира Михаел Грегорич в 74-ата минута.

По публикацията работи: Владислав Стоянов