Левски завърши сезона с победа

Снимка: Спортал

Отборът на Левски записа втори успех в Първа лига, след като победи Ботев Враца с 1:0 като гост в мач от 20-ия кръг на Първа лига, който е последен от есенния полусезон в елита.

Само преди няколко дни "сините" преживяха тежък шок със загубата от Хебър в мач от осминафиналите за Купата на България, но днес те успяха да се реваншират с три точки във Враца. Победата за играчите на Николай Костов не дойде лесно, а единственият гол падна след груба грешка на домакините при изнасянето на топката. Дарлан пресече подаване на бранител на Ботев и с прецизен удар по диагонала преодоля вратаря Федерико Рубио. След почивката възпитаниците на Христо Янев се опитаха да се върнат в двубоя, но така и не успяха да стигнат до гол.

По този начин Левски се изкачи до четвърто място в класирането с 35 точки, десет по-малко от лидера Черно море. Ботев Враца ще зимува на предпоследната позиция с актив от 13 точки след 15-то си поражение за кампанията.

По публикацията работи: Владислав Стоянов