Наполи и Барселона не се победиха

Наполи и Барселона завършиха 1:1 в първи мач от осминафиналната фаза на Шампионската лига.

Барса пропусна да поведе в резултата в Неапол в първия четвърт час на двубоя на стадион "Диего Армандо Марадона". На два пъти Амин Ямал и веднъж Роберт Левандовски бяха неточни пред вратата на италианския шампион.

Преди края на първата част Илкай Гюндоган и отново Левандовски бяха неточни пред вратата на Наполи.

След точно час игра полският голмайстор Левандовски се разписа след пас на Педри, чийто опасен удар в 66-ата минута беше спасен от Алекс Мерет.

Четвърт час преди края на редовното време Виктор Осимен изравни резултата, давайки надежди за Наполи преди реванша на стадион "Камп Ноу".

В последните секунди на петминутното продължение Гюндоган шутира на сантиметри от страничната греда на вратата на "небесносините".

По публикацията работи: Владислав Стоянов