Димитър Кузманов полуфиналист в Астана

Димитър Кузманов
Снимка: БФТенис

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Астана (Казахстан) с награден фонд  41 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 Кузманов победи петия в схемата Евгени Донской (Русия) с 6:4, 6:3 за 83 минути.

Българинът направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си за 3:1 и без проблеми затвори срещата с гейм на нула и с първия си мачбол.

30-годишният Кузманов заработи 14 точки за световната ранглиста и 1960 долара, а в следващия кръг ще играе срещу участващия с "уайлд кард" Александър Бакши от Грузия.

В същия турнир Леонид Шейнгезихт отпадна на двойки. Българинът и Максим Жуков (Русия) отстъпиха пред Иван Денисов (Русия) и Саба Пурцеладзе (Грузия) с 3:6, 6:1, 5:10 за 65 минути.

По публикацията работи: Светослав Табаков