Милан и Барселона със зрелищен мач в Балтимор

Милан спечели след дузпи
Снимка: АП

Съставите на Милан и Барселона направиха истински спектакъл в Балтимор, като завършиха 2:2 във футболна приятелска среща, играна в Балтимор (САЩ).

"Росонерите" спечелиха с 4:3 след изпълнение на дузпи.

Италианците изиграха много силни първи 15 минути, в които вкараха два гола във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Първи Пулишич намери връхлитащия Йович на далечната греда и сърбинът засече подаването за 1:0.

Малко след това Рафа Леао изведе Пулишич и той изненада Тер-Стеген от много малък ъгъл.

Отговорът на Барселона дойде в 22-ата минута. Рафиня напредна през центъра и комбинира с Левандовски, който залъга съперник и технично стреля в долния ляв ъгъл на вратата.

Барса успя да изравни в 58-ата минута, когато Пау Делгадо поднесе топката на крака на Левандовски - 2:2.

В края темпото поспадна и логично се стигна до равенство и изпълнение на дузпи, при които италианците бяха по-точни и спечелиха с 4:3.

По публикацията работи: Петър Ненов