Ботев (Пд) взе трите точки срещу Хебър

Ботев спечели срещу Хебър
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Отборът на Ботев (Пд) победи с 1:0 като гост Хебър в среща от 5-ия кръг на футболното ни първенство.

Мачът бе на стадион "Христо Ботев" в Пловдив заради ремонта на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

В 12-ата минута след удар на Набил Макни от далечна дистанция топката прелетя високо над вратата на Ботев.

Малко след това символичните гости бяха близо до гола, но удар на Кристиян Нвачукву от няколко метра прати кълбото в напречната греда, а при добавката Балоянис стреля в аут.

В 32-ата минута защитата на Ботев позволи на Уилям Фонкеу да се освободи. Нападателят постави своя крак на пътя на топката, но стреля право в стража Бернат.

Веднага Ботев реагира с удар на Балоянис, при който Петър Дебърлиев се намеси отлично.

В 51-рвата минута Ботев поведе в резултата след хубава атака, при която Мараш изведе Кристиан Нвачукву сам срещу вратаря, той преодоля стржа на Хебър и вкара на празна врата.

180 секунди след това Мараш влезе с лекота в наказателното поле на Хебър, но пропусна.

Две минути преди края на редовното време резервата Вини Трибулебеше близо до своя дебютен гол за Ботев, но ударът му беше блокиран от защитник.

По публикацията работи: Петър Ненов