от 07.00 часа

Виляреал и Атлетико (Мадрид) не се победиха в Испания

Виляреал
Снимка: Архив

Футболистите на Виляреал и Атлетико (Мадрид) приключиха наравно - 2:2 в мач от първия кръг на испанското първенство, като и четирите гола паднаха през първото полувреме.

Домакините повеждаха в резултата на два пъти, но столичани успяваха да изравнят.

В 19-ата минута Данжума се пребори за топката в предни позиции, успя да преодолее Аксел Витсел и от малък ъгъл отбеляза за 1:0. Отговорът на Атлетико бе светкавичен - Маркос Йоренте атакува отдясно и със много силен удар под напречната греда изравни - 1:1. В 37-ата минута Алекс Баена от домакините центрира топката в наказателното поле на столичани, Коке не се ориентира добре в ситуацията и прати топката в собствената си врата - 2:1 за домакините. Мадридчани отново изравниха в последната минута на първото полувреме - центиране на Пабло Бариос в наказателното поле намери Александър Сьорлот, който с глава възстанови равенството - 2:2.В 82-рата минута късметът бе с "дюшекчиите" като при едно центриране от фаул на Никола Пепе топката се удари в напречната греда.

В другия мач от снощи: Валядолид - Еспаньол 1:0.

По публикацията работи: Илиян Христов