Eмисия новини
от 19.00 часа

Një kalim i madh me pallaska dëbore në Pamporovo

Një kalim me pallaska dëbore organizohet në Pamporovo më 28 shkurt, njoftuan nga Qendra Turistike në vendpushimin rodopas. Që aty ripohuan se aktualisht kushtet për ski janë të shkëlqyera, janë hapur 12 pista me një shkallë të ndryshme të vështirësisë,..

27.02.21 08:05 |

Modele franceze bëjnë ski në pistat e vendpushimit “Pamporovo”

Top modelet franceze kanë zgjedhur vendpushimin “Pamporovo” në malin Rodope për pushimet e tyre dimërore. Lou Ruat dhe Lara Gautier janë parë në shpatet e vendpushimit dimëror. Të dyja modelet u bënë të famshme për pjesëmarrjen e tyre në..

26.02.21 13:40 |

Bullgarët zgjedhin turizmin SPA në kushtet e koronavirusit

Pandemia shkaktoi një zbaticë dramatike të turistëve të huaj në Bullgari. Po, e njëjta gjë mund të thuhet dhe për turizmin e brendshëm. Pavarësisht nga kufizimet rreth shpërndarjes të koronavirusit në vend, bullgarët nuk heqin dorë nga udhëtimet. Këtë e..

28.01.21 13:03 |

Nomadët digjitalë preferojnë atmosferën e Pamporovos

Kampet e përvitshme të nomadëve digjitalë në Pamporovo dhe Çepellare propozojnë kushte të shkëlqyera, në të cilat punonjësit në distancë mund të gërshetojnë punën me aktivitete dimërore sportive. Gjatë kësaj stine organizatorët e kampeve pranojnë turistë..

17.01.21 07:10 |

Më 16 janar pistat e Pamporovos përsëri hapen

Më 16 janar vendpushimi “Pamporovo” përsëri do të jetë i hapur për sportet dimërore, ndërsa operatori i ski zonës shpalli ruajtjen e çmimeve promocionale të lift-kartave deri më 22 janar. Pritet që të shtunën dhe të dielën pistat të jenë në..

16.01.21 04:05 |
Sot zona e skive në Pamporovo nuk do të funksionojë

Sot zona e skive në Pamporovo nuk do të funksionojë

Një pemë ra dhe bllokoi disa makina në qendër të vendpushimit të skive në Pamporovo . Gjatë incidentit i cili ka ndodhur mbrëmë, nuk ka të lënduar. Gjatë natës aty kanë rënë akoma dy pemë të mëdha. Incidenti është i shkaktuar nga shirat e..

11.01.21 13:12 |

Filloi sezoni i skive në Pamporovo

Më 19 dhjetor pjesa më e madhe e zonës së skive në Pamporovo është e hapur zyrtarisht. Kushtet e borës në vendpushim janë shumë të mira për mesin e dhjetorit, ka dëborë të mjaftueshme dhe gjithsej 6 pista janë të hapura. Objektet funksionojnë me..

19.12.20 08:45 |

Fillimi i sezonit dimëror në Pamporovo shtyhet deri më 21 dhjetor. Tani për tani!

Vendpushimi Pamporovo gëzon një klientelë relativisht modeste, pavarësisht nga bllokimi i pjesshëm dhe restorantet, spa qendrat, pishinat e mbyllura. Në këtë vendpushim të strukur në malin Rodopa nuk punojnë ski-pistat dhe teleferikët. Gjithsesi,..

09.12.20 13:57 |

Më këmbë ose me biçikletë nëpër malet - aventura përsëri është në modë

Ekskursionet me karakter aventuresk janë fytyra e re e turizmit bullgar dhe një mënyrë për të dalë nga rruga pa krye, në të cilën gjendet ai për shkak të pandemisë nga Covid-19. Që tani është e qartë, se për një kohë të gjatë akoma turistët..

04.08.20 12:40 |

Kalim deri në majën Murgavec dhe akoma mundësi të tjera për një pushim aktiv i tërheqin turistët në qendrën turistike Pamporovo

Qendra turistike  Pamporovo organizon më 1 gusht  një kalim turistik nëpër rrugën e re malore deri në majën e dytë për nga lartësia në rajonin e vendpushimit - Murgavec (1859 metra) dhe Parkun Aventuresk “Jazovira”. Ngjarja është pjesë e iniciativës së..

01.08.20 06:30 |
Всички новини: днес | вчера