Eмисия новини
от 09.00 часа

Pamporovo me një rritje serioze të turistëve deri në fillim të luftës

Deri në prag të luftës në Ukrainë, turizmi ynë dimëror raportoi rezultate të mira në krahasim me vitin epidemik 2021, madje në Pamporovo filluan të flasin edhe për rimëkëmbjen e tregjeve të huaja. Që nga dhjetori e deri në fillimin e..

06.03.22 11:45 |

Skiatorë me kostume tradicionale festuan Ditën e Çlirimit në Pamporovo

Më shumë se 700 skiatorë me veshje tradicionale zbritën me trengjyrësh nga maja Snezhanka në zonën e skive Studenec në Pamporovo. Në procesion morën pjesë bullgarë nga të gjitha moshat dhe rajonet e vendit. Në fund të zbritjes nën tingujt e..

03.03.22 18:19 |

Pamporovo përsëri fton skiatorët në një festë dimërore

Adhuruesit e sporteve të bardha përsëri kanë shkak për të festuar. Më 12 shkurt  vendpushimi malor Pamporovo organizon Winter Fest Pamporovo me shumë muzikë, dëfrime dhe lojëra me dëborë. Aktualisht  kushtet për ski në Pamporovo janë të shkëlqyera..

12.02.22 08:05 |

Pushimorja Pamporovo shënon Ditën Botërore të Borës

Me një festë bore më 15 dhe 16 janar, vendpushimi i skive Pamporovo në malin Rodopa shënon Ditën Botërore të Borës, njoftoi kompania që menaxhon resortin. Festivali i borës në natyrë, DJ set dhe lojëra argëtuese, lotari me çmime janë të..

15.01.22 09:10 |

Vendpushimet dimërore bullgare janë plot me turistë

Vendpushimet dimërore bullgare - Bansko, Borovec dhe Pamporovo, janë plot me turistë. Këtë e bëri të ditur kryetari i Institutit për Analiza dhe Vlerësime në Turizëm, Rumen Draganov, cituar nga travelnews.bg. "Ne rivendosëm fluturimet charter nga..

29.12.21 18:39 |

Me një balonë mbi fushën e Sofjes, udhëtime në dëborë mbi malin Rilla dhe akoma ide të tjera jo standarde për festat

Ditët e fundvitit janë një vorbull mahnitëse përgatitjesh, xhiro nëpër zinxhirët dhe qendrat tregtare, tavolina të mbushura me njerëz, pije, ngrënie dhe takim me njerëz të dashur. Pas sarmave, byrekëve dhe verës së ngrohtë, vjen momenti i ngopjes..

23.12.21 07:15 |

Fillon sezoni i skive në Bansko dhe Borovec

Më 18 dhjetor fillon sezoni i skive në Bansko dhe Borovec , ndërsa një ditë më parë, më 17 dhjetor, stina u hap edhe në Pamporovo , ku nga data 18 deri më 28 dhjetor do të ketë ulje të çmimeve për kartat njëditore për përdorimin e teleferikut. Në..

18.12.21 06:05 |

Pamporovo është duke përgatitur pistat për skiatorët

Pushimorja jonë dimëror Pamporovo në Rodopet po pret skiatorët e parë të sezonit. Temperaturat minimale aty tashmë zbritën nën zero gradë dhe impiantet e borës artificiale nga mbrëmja e djeshme po punojnë në zonat e pistave. Parashikohet që sezoni..

25.11.21 12:14 |

Pamporovo bëhet një destinacion për turizëm mjekësor

Ski pushimorja Pamporovo prej viteve tërheq turistë jo vetëm gjatë periudhës së dimrit, por dhe gjatë muajve të ngrohtë me spa qendrat e veta moderne, me pishinat në të hapur, si dhe me mundësitë për sport dhe shëtitje me këmbë në malet Rodopi. Por, që..

01.08.21 08:05 |

Një kalim i madh me pallaska dëbore në Pamporovo

Një kalim me pallaska dëbore organizohet në Pamporovo më 28 shkurt, njoftuan nga Qendra Turistike në vendpushimin rodopas. Që aty ripohuan se aktualisht kushtet për ski janë të shkëlqyera, janë hapur 12 pista me një shkallë të ndryshme të vështirësisë,..

27.02.21 08:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна