Eмисия новини
от 09.00 часа

Mbyllen ski-zonat në Bullgari për shkak të koronavirusit

Një burrë 78 vjeçar është shtetasi i dytë i Britanisë së Madhe në Bullgari i infektuar me koronavirusin. Më herët sot u njoftua se një fëmijë 9 vjeç nga Anglia është i infektuar me COVID-19. Ai ka mbërritur në vendpushimin Bansko në malin Pirin të..

16.03.20 12:46 |

Për të shënuar Festën Kombëtare skiatorë me veshje kombëtare zbritën në pistat e pushimores Pamporovo

Në pushimoren Pamporovo në malin Rodopa vitin e katërt me radhë u realizua zbritja festive nga maja Snezhanka deri në vilën Studenec. Sivjet më se 1000 skiatorë dhe snoubordistë të veshur me petka kombëtare u përfshin në këtë parakalim origjinal mbi pistat..

03.03.20 14:26 |

Pushimorja malore Pamporovo është destinacion i preferuar gjatë dimrit

Pushimorja Pamporovo në malin Rodopa evidenton rritje të turistëve me 9 për qind në krahasim me vitin e kaluar. Nga fillimi i stinës së skive aty pushuan përafërsisht 100 mijë turistë kryesisht nga Bullgaria dhe vendet e Ballkanit. Edhe turistët britanikë..

14.01.20 17:24 |

Afro 2000 studentë do të kalojnë festën studentore në pushimoren Pamporovo

Në prag të festës studentore dhe edicionit të tretë të festivalit kushtuar 8 dhjetorit, pushimorja Pamporovo pret më se 2000 studentë nga mbarë vendi. Për festivalin dyditor studentor u ngrit një çadër speciale me pajisje moderne audio-vizuale. Për shkak..

07.12.19 09:05 |

Ditët e pushimit në pushimoren Pamporovo do të organizohen veprimtari ekstreme për skiatorë dhe snoubordistë

Ditët e pushimit në pushimoren malore Pamporovo në malin Rodopa do të organizohen dy veprimtari interesante në fushën e sporteve ekstreme. Më 2 mars do të hapet zyrtarisht parku i specializuar dimëror për adhuruesit e fristalit në ski dhe snoubord...

28.02.19 17:53 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна