Eмисия новини
от часа

Parashikimi i motit për 10 gushtin 2023

Të enjten do të mbajë mot me vranësira dhe me reshje shiu në Bullgarinë Perëndimore. Në Bullgarinë Lindore do të ketë më shumë orë me diell dhe pothuajse nuk do të ketë reshje. Temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri në 18°, në Sofje - 12°...

09.08.23 18:25 |
Diga Studen Klladenec

Parashikimi i motit për 9 gushtin 2023

Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht me diell. Në mëngjes do të jetë i freskët, në disa lugina të Bullgarisë Perëndimore me temperatura minimale rreth 10°. Gjatë ditës temperaturat do të rriten dhe maksimalet do të lëvizin ndërmjet 25° dhe 30°, në..

08.08.23 18:50 |
Rodopet (Kanioni i ujëvarave, Smoljan)

Parashikimi i motit për 5 gushtin 2023

Ditën e shtunë do të jetë me diell dhe e nxehtë. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 34° dhe 39°, më të ulëta përgjatë Detit të Zi, në Sofje rreth 34°. Në orët e mbrëmjes nën ndikimin e një fronti të ftohtë atmosferik që afrohet nga..

04.08.23 17:06 |

Parashikimi i motit për 3 gushtin 2023

Të ënjtjen moti do të jetë i nxehtë. Temperaturat minimale do të jenë nga 16 deri në 22°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 35 në 40° në kryeqytet - 35°. Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi . Temperaturat maksimale të ajrit do të..

02.08.23 18:30 |

Parashikimi i motit për 2 gushtin 2023

Gjatë natës do të jetë kryesisht i kthjellët me erë të dobët nga lindja-juglindja. Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht me diell, me vranësi të shpërndara, ndërsa pas mesditës, kryesisht në male me vranësira të dendura. Temperaturat gjatë..

01.08.23 18:30 |

Parashikimi i motit për 1 gushtin 2023

Gjatë natës mbi Bullgarinë Lindore, vranësirat do të jenë të konsiderueshme dhe deri në mëngjes do të ketë reshje shiu vende-vende. Në Bullgarinë Perëndimore do të jetë kryesisht i kthjellët me erë të dobët deri mesatare nga veriperëndimi. Të..

31.07.23 19:26 |

Parashikimi i motit për 29 korrikun 2023

Ditën e shtunë do të jetë me diell. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 30° dhe 35°, pak më të ulëta përgjatë bregdetit, në Sofje rreth 30°. Në zonat malore do të jetë me diell pas mesditës mbi masivet e Bullgarisë Perëndimore me rritje..

28.07.23 17:25 |

Parashikimi i motit për 19 korrikun 2023

Mbetet me diell dhe me vapë të mërkurën . Temperaturat minimale do të jenë nga 19 deri në 24°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 35 në 40°, në kryeqytet - 35°. Mbi Detin e Zi do të jetë me diell. Pas mesditës do të fryjë erë mesatare nga..

18.07.23 19:15 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë do të jetë me diell. Pas mesditës do të mbajë vranësira në disa male dhe vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 18 deri në 24°, në Sofje - 18°. Maksimumi do të jetë nga 32 në 37°, në kryeqytet - 32°...

14.07.23 15:51 |

Parashikimi i motit për 14 korrikun 2023

Ditën e premte do të jetë me diell dhe me vapë. Pas mesditës në male dhe në verilindje do të mbajë vranësira vende-vende me reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 20 deri në 25°, në Sofje – 20°. Maksimumi do të jetë nga 34 në 40°, në..

13.07.23 19:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна