Eмисия новини
от 15.00 часа

Parashikimi i motit për 9 shtatorin 2023

Do të jetë kryesisht i kthjellët gjatë natës në pjesën më të madhe të vendit. Ditën e shtunë do të mbajë kryesisht mot me diell. Do të fryjë erë e dobët, në Bullgarinë Lindore erë mesatare nga veri-verilindja. Temperaturat maksimale do të..

08.09.23 16:30 |

Përmbytje dhe njerëz në fatkeqësi në Komunën e Carevos

Kryetari i Komunës së Carevos (Bullgari Juglindore), Georgi Llapçev, shpalli gjendje të jashtëzakonshme në komunën e tij për shkak të vërshimeve dhe reshjeve intensive, njoftoi Drejtoria Rajonale e Ministrisë së Punëve të Brendshme-Burgas. Numri i..

05.09.23 13:52 |

Parashikimi i motit për 18 gushtin 2023

Të premten do të mbajë mot kryesisht me diell. Pas mesditës, kryesisht në zonat malore dhe lindore të vendit do të zhvillohen vranësira, por reshje thuajse nuk do të ketë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor...

17.08.23 19:05 |

Parashikimi i motit për 16 gushtin 2023

Të mërkurën do të mbajë vranësira të ndryshueshme me reshje të mundshme në lindje dhe në mbrëmje edhe në veriperëndim. Temperaturat minimale do të jenë nga 16 deri në 23°, në Sofje - 17°. Maksimumi do të jetë nga 27 në 32° në kryeqytet - 27°...

15.08.23 19:05 |

Parashikimi i motit për 11 gushtin 2023

Ditën e premte do të jetë kryesisht me diell. Rritje të përkohshme të vranësirave do të ketë paradite në verilindje, ndërsa pasdite në zonat malore. Temperaturat minimale do të jenë nga 11 deri në 19°, në Sofje - 11°. Maksimumi do të jetë nga 26 në..

10.08.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 10 gushtin 2023

Të enjten do të mbajë mot me vranësira dhe me reshje shiu në Bullgarinë Perëndimore. Në Bullgarinë Lindore do të ketë më shumë orë me diell dhe pothuajse nuk do të ketë reshje. Temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri në 18°, në Sofje - 12°...

09.08.23 18:25 |
Diga Studen Klladenec

Parashikimi i motit për 9 gushtin 2023

Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht me diell. Në mëngjes do të jetë i freskët, në disa lugina të Bullgarisë Perëndimore me temperatura minimale rreth 10°. Gjatë ditës temperaturat do të rriten dhe maksimalet do të lëvizin ndërmjet 25° dhe 30°, në..

08.08.23 18:50 |
Rodopet (Kanioni i ujëvarave, Smoljan)

Parashikimi i motit për 5 gushtin 2023

Ditën e shtunë do të jetë me diell dhe e nxehtë. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 34° dhe 39°, më të ulëta përgjatë Detit të Zi, në Sofje rreth 34°. Në orët e mbrëmjes nën ndikimin e një fronti të ftohtë atmosferik që afrohet nga..

04.08.23 17:06 |

Parashikimi i motit për 3 gushtin 2023

Të ënjtjen moti do të jetë i nxehtë. Temperaturat minimale do të jenë nga 16 deri në 22°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 35 në 40° në kryeqytet - 35°. Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi . Temperaturat maksimale të ajrit do të..

02.08.23 18:30 |

Parashikimi i motit për 2 gushtin 2023

Gjatë natës do të jetë kryesisht i kthjellët me erë të dobët nga lindja-juglindja. Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht me diell, me vranësi të shpërndara, ndërsa pas mesditës, kryesisht në male me vranësira të dendura. Temperaturat gjatë..

01.08.23 18:30 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна