„Идеята за втората ми книга се роди много спонтанно. Самият миг, в който се случи е описан в книгата – под формата на съня на главния герой Леон. Всеки който я прочете, ще научи как се случи.“
Изи разказва, че пише от много малка, като в началото започва с един дневник с истории. Тогава и хрумва идеята, че един ден иска да напише книга за живота.
„Преживяванията от интернет ме учат на много и винаги споделям това, което съм научила. Темите, които вълнуват мен и тийнейджърите в момента, са свързани с менталното здраве, това да бъдеш себе си и да вярваш в себе си.“
Изи има над 240 000 последователи в социалните си мрежи, които ежедневно се забавляват, учат и променят заедно с нея. Тя пренася тази магия и в книгите си, с които цели не само да накара хората да четат и да преоткрият любовта към тях, но и да се огледат в света около себе си, да го оценят и обикнат.
„За мен четенето е едно безкрайно удоволствие, което си позволявам, когато го усетя. Не го чувствам като ангажимент и мисля, че трябва да е така за всеки.“
Книгата „Причината“ ни учи, че всичко се случва с причина и, че трябва да посрещаме трудностите с готовност. Също така, че трябва да бъдем себе си, нещо което става все по-трудно сега, когато можем да бъдеш изключително близко до своите идоли в интернет.
„Определено е трудно да останеш верен на себе си. Дори аз самата не знам какво означава да бъдеш себе си и коя всъщност съм аз, защото всеки ден се променям. Имайки толкова силно присъствие в интернет, не мисля, че това трябва да кара хората да ми подражават. Това, което споделям, е опитът ми, това което чувствам, това което ми се случва и всеки може да извлече най-полезното за себе си.“
От фондация „От нас зависи“ са предприели кампания за реставриране на дарени плюшени играчки, които след това да бъдат подарени на деца-бежанци. В благородната инициатива се включват както семейства, така и училища и детски градини, а децата на бежанците сами избират плюшените си приятели. „Работим с няколко групи нуждаещи се..
Ракът на дебелото черво е едно от най-смъртоносните онкологични заболявания в България (на второ място е по смъртност). В същото време то е напълно предотвратимо заболяване стига да бъде диагностицирана възможно най-рано . За целта е необходимо нещо съвсем изпълнимо – да бъдат провеждани редовни скринингови изследвания. За съжаление..
Животът на село все повече привлича младите градски хора. По данни на платформата „Живот на село“ над 100 хиляди души са загърбили градския живот в последните няколко години . Ето какво сподели Ивайло Вътовски – основател на платформата: „Това което виждаме и в данните на Националния статистически институт, притокът на хора към..
От създаването на фондация „Искам бебе“ до момента, благодарение на работата и подкрепата на доброволци (над 40 координатори в страната), партньори и съмишленици, са родени над 3500 бебета в семейства, в които двойките са имали репродуктивни проблеми. „На фона на около 60 000 деца, които се раждат годишно, хората с репродуктивни проблеми..
Докладът на Държавния департамент на САЩ за състоянието на човешките права в света (през 2022-ра), който се появи тази седмица, се прави всяка година. Това е рутинен доклад за човешките права и защитата им, но с това свързан въпросът какво прави държавата по тази тема – коментира пред Радио София адвокат Александър Кашъмов,..
Втората среща от серията дискусионни събития с фокус върху провала ще се състои на 25 март 2023 г. Да се говори за провала само по себе си вече е събитие, но да се говори за провала пред публика, с покана за диалог в група е сериозен отзвук, казват организаторите - Цвета Дойчева и Силвия Чернева от Сдружение “Стайна температура” и ХОД..
На книжния пазар излезе „Господин Изразителен“ – книга, която обединява енергията на две силни творчески личности – полската писателка и носителка на Нобелова награда за литература за 2018 година, Олга Токарчук и художничката Йоанна Консехо , лауреат на специалната награда „Рагаци“ от Болоня, за да се превърне в едно полиграфическо бижу, с..