Петър Петров: Трасето „Тойчентал“ е подобно на това край Севлиево

Снимка: Личен архив

В неделя Петър Петров остана на косъм от подиума в световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Българинът се нареди на 4-то място в състезанието за Голямата награда на Латвия. Пилотът на „Кавазаки“ събра 33 точки от двете пробягвания на трасето, като финишира на 6-то място в първия манш (15 точки) и на 4-та позиция във втория (18точки.)

Първият манш паднах на старта и от последна позиция стигнах до 6-о място. Във втория манш стартирах добре, тръгнах втори. Имахме малки проблеми с мотора и финиширах 4-ти, заяви специално за предаването „На финала“ Петър Петров.

Следващият кръг от световния шампионат е за Голямата награда на Германия на 8 май.

В Тойчентал сме карали доста пъти. Трасето е твърдо. Подобно е това в Севлиево. Там стартът ще е изключително важен, допълни Петров.