Финали за Невяна Владинова и Катрин Тасева на Световната купа в София

Невяна Владинова и Катрин Тасева се класираха за финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в "Арена Армеец". Първата ни гимнастичка влезе сред най-добрите осем на обръч и на топка, където ще бъде в компанията и на Катрин Тасева.

Възпитаничката на Бранимира Маркова изигра отлично съчетанията си и получи оценки от 18.100 точки на обръч и 17.750 точки на топка. Така със сбор от 35.850 точки Владинова заема шесто място в многобоя след първите два уреда.

Катрин Тасева също се представи на изключително ниво. На топка тя получи 17.650 точки и влиза на финала, а на обръч има 17.500 точки и е резерва. Със сбор от 35.150 точки българката е девета във временното класиране. Снимка

Анна Ризатдинова  (Украйна) е лидерка в многобоя след първия ден със сбор от 37.400 точки. Тя получи оценки от по 18.700 точки за изпълненията си на обръч и на топка.

Световната шампионка Яна Кудрявцева е втора с 37.300 точки. Рускинята получи  19.350 точки за съчетанието си с  топка и 17.950 точки на това с обръч заради грешка в изпълнението. Снимка

Йон-Джае Сон (Република Корея) заема третото място със сбор от 37.200 точки - 18.550 точки на обръч и 18.650 точки на топка.

Извън класирането за България участваха Ерика Зафирова, Симона Дянкова и Мадлен Радуканова.