"Берое" отново загуби с безобразна игра

"Берое" записа втора поредна загуба след грозна и безрезултатна игра. За втори пореден мач възпитаниците на Ферарио Спасов не създадоха голово положение пред вратата на противника.

За този двубой наставникът Ферарио Спасов не можеше да разчита на контузените Матеас Делич и Радослав Кирилов, както и наказания Кохей Като. Като титуляр се завърна Венцислав Василев на десния бек, което изпрати Атанас Зехиров по крилото, Карлос Охене се завърна сред стартовите 11 след неоправданото му оставяне на пейката срещу ЦСКА-София преди дни, а Антон Карачанаков застана зад единствения нападател Жуниор Мапуку. Останалите за "Берое" бяха Душан Перниш на вратата, Иво Иванов и Асен Георгиев в центъра на отбраната, Веселин Пенев като ляв бек, Мартин Райнов в сърцето на халфовата линия и Ерик Почански по крилото. В течение на срещата в игра се появиха Борислав Цонев, Георги Божилов и Виле Салмикиви.

През първото полувреме липсваха интересните положения пред двете врати. Беройци за втори пореден мач нямаха голово положение пред вратата на противника. Домакините от "Черно море" стигаха често до опасни центрирания пред Перниш най-вече чрез Иван Коконов, но нямаше кой да нанесе точен изстрел по посока на беройската врата. Варненци пробваха рефлекса на беройския страж и с далечни удари на Ондрей Сукуп, Марек Кузма и Александър Цветков, но без успех.

Втората част започна по добър за "Берое" начин. В 48-та минута варненци останаха с човек по-малко. Даниел Георгиев бе изгонен за втори жълт картон за груб фаул срещу Карлос Охене. Въпреки че бяха с човек повече, беройци отново не успяха да достигнат до голови ситуации. Двубоят се изнерви, което доведе до множество картони и за двата отбора.

Точно когато мачът вървеше към закономерно равенство, "Черно море" стигна до победно попадение. Мартин Костадинов проби по десния фланг, центрира в наказателното поле, беройската защита не знаеше къде се намира, топката стигна до Борислав Балджийски, той стреля слабо по диагонал, но Душан Перниш не успя да се намеси добре и топката влетя в мрежата зад него.

С тази втора поредна загуба шансовете на "Берое" за класиране в първата шестица вече са илюзорни. Разликата с шестия "Дунав" е 6 точки, а до края на редовния сезон в Първа лига остават 4 кръга.

В следващия си двубой „Берое“ гостува на „Ботев“ в Пловдив. Двубоят е насрочен за 6 март, понеделник, от 17:30 часа.

„Черно море“ (Варна) – „Берое“ (Стара Загора) 1:0
голмайстори: 1:0 Борислав Балджийски 81′
„Черно море“ (Варна): 30. Войтех Щром, 73. Ондрей Сукуп, 15. Траян Траянов, 84. Тодор Паланков, 3. Даниел Георгиев, 6. Александър Цветков, 4. Михаил Венков (к), 13. Иван Коконов(90′ – 97. Николай Минков), 70. Борислав Балджийски , 9. Бакари (85′ -77. Хосе Лопес – Пируло), 29. Марек Кузма (58′ – 17. Мартин Костадинов); неизползвани резерви: 25. Иван Дюгеров, 98. Валентин Йосков, 10. Илиан Илиев, 66. Филип Хлюпик; старши треньор: Георги Иванов
„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш – 21. Венцислав Василев, 5. Асен Георгиев, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 7. Мартин Райнов, 3. Карлос Охене (77′ – 23. Борислав Цонев) – 18. Атанас Зехиров (46′- 14. Георги Божилов), 91. Ерик Почански (77′ – 11. Виле Салмикиви), 17. Антон Карачанаков  – 10. Жуниор Мапуку ; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 19. Пламен Тенев, 20. Руси Чернаков, 27. Денислав Станчев; старши треньор: Ферарио Спасов
жълти картони: 6′ Даниел Георгиев, 67′  Михаил Венков (груб фаул), 88′  Войтех Щром (бавене на играта)
червен картон:  49′- Даниел Георгиев (втори жълт)
главен съдия: Стефан Апостолов (Симитли)