Старозагорски алпинисти стъпиха на Монблан

Група от четирима старозагорски алпинисти от АК "Железник" достигнаха най-високата точка на континентална Европа, връх Монблан /4810 метра/.В състава на алпийската група, в атакуващата свръзка влизаха водачът Минчо Чочев, Димитър Димитров, Нейчо Нейчев и Ивайло Клисуров. Любопитното е , че в Деня на Съединението старозагорци достигнаха най-високия връх на Алпите. Така в рамките на по-малко от месец, след изкачването на връх Казбек /5033 метра/ в Кавказ, представители на алпийски клуб "Железник" отново доказаха своите качества. Тези две постижения говорят за успехите на клуба като цяло и доказват уменията и способностите на алпинистите. Аргумент за това е и изкачването на връх Елбрус/първенец на Кавказ/ от титулования старозагорски алпинист Костас Канидис, който на 60-годишния си юбилей стигна до челото на Кавказ.

Атанас Апостолов: За мен фаворити си остават тимовете на Германия и Англия

"Съставът на Германия направи много силен втори мач в групата си срещу Португалия и смятам, че този отбор има потенциал да стигне много напред на първенството на Европа. Те са ми сред фаворитите за титлата и се надявам да играят все по-силно до края..

публикувано на 22.06.21 в 16:08

"Берое" стартира първенството у дома срещу "Локо" София

„Берое“ ще се изправи срещу „Локомотив“ (София) като домакин в I кръг от efbet Лига за сезон 2021/22 г. Това отреди тегленият днес жребий в Националната футболна база в Бояна. Първенството стартира в уикенда на 23-26 юли и в него ще вземат участие 14..

публикувано на 22.06.21 в 13:36

Със силен турнир джудистите закриха сезона

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по джудо и самбо „Недьо Ранчев“ на последното за сезона състезание, международен турнир в Панагюрище. „Турнирът е най-силния у нас, срещите бяха на много високо ниво, а участваха състезатели..

публикувано на 22.06.21 в 09:26

Дянко Дянков стана пети в Европа

Възпитаникът на старозагорския клуб по борба „Берое“ Дянко Дянков завърши пети в категория до 65 кг. на Европейското първенство по борба за кадети в свободния стил, проведено в Самоков. „Оценката ми е добра, стигнахме до медал на Сали Салиев до 92..

публикувано на 21.06.21 в 16:01

Любо Божанков: Италия е приятната изненада на това европейско първенство

"Италия е приятната изненада на това европейско първенство. Не само заради постигнатите три победи в груповата фаза, но и заради това че не допуснаха гол във вратата си. Играят изключително динамично. В годините сме виждали Италия доста по-пестелива в..

публикувано на 21.06.21 в 12:29

България завърши на пето място

Националният отбор на България завърши на пето място в отборното класиране на Европейското отборно първенство по лека атлетика, Втора лига. Активът на българския отбор е 197 точки. Победител стана съставът на Унгария с 255 точки, следван от Дания,..

публикувано на 20.06.21 в 21:48

България на шеста позиция след първия ден на европейското първенство

Три победи спечелиха националите на България в първия ден на Европейското първенство по лека атлетика, Втора лига, което се провежда в Стара Загора. В дисциплината „троен скок“ за жени Габриела Петрова постигна 14.42 метра, спечели първото място и..

публикувано на 19.06.21 в 21:51

Лекоатлети от девет държави стартират в Стара Загора

В събота и неделя на стадион „Берое“ в Стара Загора ще бъде проведено Европейското отборно първенство по лека атлетика, Втора лига. В надпреварата ще стартират участници от девет държави. Първите три отбора в класирането ще преминат в Първа лига, а..

публикувано на 18.06.21 в 16:57

Живко Миренски: Англия ще спечели дербито с Шотландия

"По-добрите отбори във вчерашния ден на Евро 2020 победиха. Говорим за Украйна, Белгия и Нидерландия. Получиха се обаче доста интересни мачове. На мача Украйна-Северна Македония ми направи впечатление много добрата игра на вратарите на двата отбора. Във..

публикувано на 18.06.21 в 13:52

"Берое" 2011 приключи сезона на Футбол 7 по шампионски

"Берое" 2011 приключи по шампионски сезона си на Футбол 7. В последния си турнир на този формат за купа "Кронос" в Кранево децата на наставника Трифон Панев завършиха на първо място и прибавиха 12-ти комплект златни медали в колекцията си. "Доволен съм...

публикувано на 17.06.21 в 21:26