Камбуров отново герой за "Берое"!

"Берое" спечели изключително важни 3 точки при гостуването си на "Пирин" в Благоевград". Подкрепяни от около 30 свои верни привърженици, старозагорци спечелиха с минималното 0:1 с гол на Мартин Камбуров в 85-та минута.

Треньорът на "Берое" Александър Томаш започна двубоя с Душан Перниш на вратата, в защита действаха Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев и Матеус Леони, в халфовата линия оперираха капитанът Мартин Райнов, Карлос Охене и Марко Адамович, по крилата атакуваха Педро Еуженио и Антон Карачанаков, а на върха на атаката бе таранът Мартин Камбуров.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима не намираха път към вратата на противника. Домакините владееха инициативата с една идея повече, но единствената чиста ситуация за гол дойде именно в тяхното наказателно поле. След центриране на Педро Еуженио от корнер в 34-та минута Карлос Охене засече топката ефектно с пета на първа греда, след което тя се отби от страничната греда. Девет минути по-късно Милен Желев центира в пеналта, топката бе избита, стигна до Марко Адамович, който обаче от добра позиция стреля от движение право в ръцете на Благой Макенджиев.

Втората част започна с удар на Педро от 7-8 метра, който бе спасен от стража на домакините. Като цяло "Берое" видимо вдигна оборотите и владееше инициативата през тези 45 минути. Въпреки това в 58-та минута Душан Перниш трябваше да спасява със сетни сили засечена от Костадин Ничев след корнер топка.

В последната четвърт от мача Александър Томаш хвърли всички сили за победата, пускайки в игра Борислав Цонев и Серджиу Негрут. По този начин беройци се настаниха трайно в половината на "орлетата". В 83-та минута Негрут проби в пеналта, пусна пас към Камбуров, който засече отблизо топката на сантиметри в аут. Нямаше обаче какво да спре големия голмайстор две минути по-късно, когато след разбъркване при ъглов удар, топката по падна у него и Мартин Камбуров отбеляза 194-ия си гол в елита, носейки скъпоценната победа за "Берое"!

С тази победа беройци се изкачиха до четвъртото място в Първа лига с 27 точки. Точно след седмица от 15:15 часа "зелено-белите" приемат столичния "Славия".

"Пирин" - "Берое" 0:1 Мартин Камбуров 85 мин.

"Пирин": Благой Макенджиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Костадин Ничев, Юлиян Попев - капитан, Конър Хендерсън - 32 мин. жълт картон, Аймен Суда - 45 мин. жълт картон, Антон Костадинов, Димитър Благов( 65 мин. - Радослав Кирилов - 81 мин. - Любомир Цолев), Тодор Паланков, Станислав Костов; старши треньор: Милен Радуканов

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев - 41 мин. жълт картон( 80 мин. - Серджиу Негрут), Иван Иванов - 83 мин. жълт картон, Камен Хаджиев - 77 мин. жълт картон, Матеус Леони, Мартин Райнов - капитан, 43 мин. жълт картон, Карлос Охене - 83 мин. жълт картон, Марко Адамович - 64 мин. жълт картон( 69 мин. - Борислав Цонев), Педро Еуженио, Антон Карачанаков( 88 мин. - Павел Виданов), Мартин Камбуров; старши треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Станислав Ставров