"Берое" излезе трети след бой по "Славия"!

"Берое" най-накрая успя да счупи каръка като домакин и не остави шанс на столичния "Славия" след победа с 2:0. Точни за успеха бяха Мартин Райнов и Карлос Охене, като това бе най-малкото, с което се отърваха гостите.

Душан Перниш започна традиционно под рамката на вратата, в отсъствието на наказания Милен Желев, Павел Виданов започна като десен бек, останалите в отбрана бяха Иван Иванов, Камен Хаджиев и Матеус Леони, като опорни полузащитници започнаха капитанът Мартин Райнов и Карлос Охене, а в атака действаше карето Педро Еуженио, Драгош Фиртулеску, Антон Карачанаков и Мартин Камбуров.

Двубоят започна с очакван лек домакински натиск. Лошата новина обаче бе контузията, която Драгош Фиртулеску получи още в самото начало на срещата, което наложи да бъде заменен от Марко Адамович. Веднага след смяната дойде и първото чисто положение в мача. В 17-та минута Педро Еуженио пусна хубав пас към Матеус Леони отляво по беройската атака, той върна към точката на дузпата, където Антон Карачанаков засече, но стражът на гостите Стергиакис отрази неговия шут. Четири минути по-късно при идентична атака Хаджиев стреля, но гръцкият вратар на "белите" отново бе на мястото си и отби. Нова възможност се откри през "зелените" в 28-та минута, когато хубав диагонален удар на Мартин Райнов премина на сантиметри от целта.

Първият шанс за гол за столичани дойде в 33-та минута. Левият бек Абуд Омар се разходи из цялата защита на домакините и в крайна сметка стреля слабо с десния крак, но право в Перниш. В следващите минути именно този футболист изнерви до краен предел играчите на "Берое", както и публиката на стадиона с груби отигравания и провокации, но бе пожален от главния съдия Петър Костадинов и получи само жълт картон.

В 45-та минута Карачанаков направи непростим пропуск за "Берое". След центриране в наказателното поле на Леони топката премина повечето футболисти в пеналта и достигна до Карачанаков, който незнайно защо реши да стреля с всичка сила от близко разстояние и по този начин нацели горната греда.

Второто полувреме също бе интересно и "Берое" бе по-добрият отбор на терена. С всяка изминала минута играчите на Александър Томаш ставаха все по-активни в предни позиции и резултатът не закъсня. Първо в 62-та минута се стигна до втора греда зад вратаря на гостите. След центриране на Карачанаков Райнов стреля с глава, но отново напречният стълб спаси гостите. Три минути по-късно обаче всичко си дойде на мястото и "Берое" поведе. След удар на Педро отдалеч топката за трети път в мача срещна гредата, след което при добавката Мартин Райнов най-сетне отбеляза за 1:0. Малко след попадението, при нова хубава атака на заралии Камбуров засече от воле центриране на Карачанаков, Стергиакис отново изби, топката попадна у Леони, но младият страж на гостите за пореден път спаси.

В 87-та минута интригата в мача приключи. Педро Еуженио центрира по земя след пробив отдясно към Карлос Охене и ганаецът разпечата "бялата" мрежа за крайното 2:0!

С тази победа беройци вече излязоха на трето място в Първа лига с актив от 30 точки. Във вторник от 17:30 часа "зелените" гостуват на "Ботев" в "Битката за Тракия".

"Берое" - "Славия" 2:0 Мартин Райнов 65 мин., Карлос Охене 87 мин.

"Берое": Душан Перниш, Павел Виданов, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Матеус Леони - 58 мин. жълт картон, Мартин Райнов - капитан, Карлос Охене, Педро Еуженио, Драгош Фиртулеску( 16 мин. - Марко Адамович - 37 мин. жълт картон - 79 мин. - Кохей Като), Антон Карачанаков( 83 мин. - Борислав Цонев), Мартин Камбуров; старши треньор: Александър Томаш

"Славия": Антониос Стергиакис - 66 мин. жълт картон, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Абуд Омар - 37 мин. жълт картон, Стефан Велев, Иван Минчев( 75 мин. - Калоян Кръстев), Емил Мартинов( 83 мин. - Владислав Узунов), Галин Иванов, Емануел Чигози Мба( 67 мин. - Наско Милев), Ивайло Димитров; старши треньор: Златомир Загорчич

Главен съдия: Петър Костадинов