"Берое" смачка "Септември"

"Берое" съсипа гостуващия отбор на "Септември" побеждавайки го с 5:1  . Разгромният резултат бе най- малкото, с което столичани си тръгнаха при визитата си в 19-я кръг в Стара Загора. Близо хилядата фенове по трибуните на градския стадион "Берое" станаха свидетели на красиви комбинации, много голове и още повече ситуации. Голеадата бе поставена в 17-та, когато Педро Еуженио откри резултата. До 30-та минута старозагорци водиха вече с 3:0 след попадения на Борислав Цонев и отново на Педро Еуженио. След почивката Мартин Камбуров и Иван Иванов покачиха до 5:0, а автогол на Матеус Леони позарадва гостите от София.

Александър Томаш започна с най-доброто, с което разполагаше, в отсъствието на наказания за 4 мача Кохей Като, скъсалия кръстни връзки на коляното Драгош Фиртулеску и имащите проблеми с травми Михаил Михайлов и Марко Адамович. Душан Перниш започна под рамката на вратата, в отбрана действаха Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев и Матеус Леони, в средата на терена играха капитанът Мартин Райнов, Карлос Охене и Борислав Цонев, по крилата атакуваха Антон Карачанаков и Педро Еуженио, а на върха на атаката бе таранът Мартин Камбуров.

Още от началото на срещата "Берое" показа, че няма да се церемони със своя столичен противник. На няколко пъти при бързи атаки бе отсъждана засада на беройските нападатели. В 17-та минута обаче логичното се случи и заралии излязоха напред в резултата. Адашите Камбуров и Райнов разиграха по прекрасен начин в наказателното поле на гостите, капитанът пусна към непокрития Педро Еуженио, който без проблеми откри резултата. Само три минути по-късно Борислав Цонев покачи на 2:0 след отличен извеждащ пас на Карлос Охене. А след още 10 резултатът вече бе класически в полза на "Берое". Авторът на втория гол Боби Цонев изведе в отлична позиция Педро и португалецът с точен удар отбеляза второто си попадение за 3:0!

Първата опасност за гостите дойде в 37-та минута, когато силен удар на бившия играч на "Берое" Крис Гади бе отразен от Перниш. До края на полувремето шут от воле на Камбуров бе спасен от вратаря на гостите Янко Георгиев.

През втората част в игра за гостите влязоха Васил Добрев и Ишмаел Байду, които замениха Дос Рейс и Владислав Романов. Въпреки промените футболистите на "Септември" така и не успяха да намерят играта си. Три минути след подновяването на играта вдъхновените футболисти на "Берое" разиграха поредната комбинация, при която Борислав Цонев се оказа с топка в краката пред дъгата на наказателното поле. Ударът на десетката обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата пазена от Янко Георгиев. Логичното все пак се случи в 54-та минута. След прекрасен извеждащ пас от дълбочина Мартин Камбуров пое коженото кълбо зад гърба на защитата "Септември", напредна и с прехвърлящ удар направи резултата 4:0. Разгромът за столичани стана катастрофален, а попадението на Камбуров бе 196-то в неговата кариера, с което деветката на "Берое" изравни във вечната ранглиста заемащия втората позиция Наско Сираков.

След четвъртото попадение Александър Томаш прибегна до промените, заменяйки Педро Еуженио. На негово място в 57-та минута в игра се появи Серджиу Негрут. Веднага след смяната старозагорци стигнаха до ъглов удар, след чието изпълнение топката попадна на главата на Мартин Камбуров, който я насочи към вратарското поле. Разнищената защита на гостите бе оставила напълно сам Иван Иванов, който от 4 метра увеличи резултата на 5:0.

Безпомощният в този двубой старши треньор на "Септември" Николай Митов извърши и последната си смяна в 64-та минута. В игра за гостите се появи Асен Чандъров, който замени Иван Тилев. След поредната грешка на гостите в 68-та минута "Берое" беше близо и до 6-то попадение, но останалият очи в очи с вратаря на гостите Антон Карачанаков не намери целта.

В 74-та минута гостите все пак стигнаха до почетно попадение, автор на което обаче стана левият бек на старозагорци Матеус Леони. След пробив на Крис Гади коженото кълбо рикошира в тялото на бразилеца и се озова в мрежата на домакините. До края на двубоя въпреки няколкото опасни ситуации пред вратата на "Септември", резултатът така и не бе променен. С победата "Берое" запази 4-та си позиция, събирайки актив от 34 точки. В следващия кръг, точно след седмица от 17:00 часа "зелените" гостуват на ЦСКА-София. Двубоят ще се играе пред празни трибуни, заради наказание на домакините.

"Берое" - "Септември" 5:1 Педро Еуженио 17, 30 мин., Борислав Цонев 20 мин., Мартин Камбуров 54 мин., Иван Иванов 58 мин.; Матеус Леони 74 мин. автогол

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев( 71 мин. - Емин Ахмед), Иван Иванов - 31 мин. жълт картон, Камен Хаджиев - 14 мин. жълт картон, Матеус Леони, Мартин Райнов - капитан, Карлос Охене 63 мин. - Никола Гавов), Борислав Цонев, Антон Карачанаков, Педро Еуженио( 58 мин. - Серджиу Негрут), Мартин Камбуров; старши треньор: Александър Томаш

"Септември": Янко Георгиев, Иван Стоянов - 47 мин. жълт картон, Елтон( 46 мин. - Васил Добрев), Георги Стоичков, Богомил Дяков, Янко Сандански, Борис Галчев, Иван Тилев( 64 мин. - Асен Чандъров), Крис Гади, Владислав Романов( Ишмаел Байду), Мартин Тошев; старши треньор: Николай Митов

Главен съдия: Георги Кабаков