Хубчев повика двама беройци в националния

Петър Хубчев: Да си национален селекционер е престиж, по-високо е само небето

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Петър Хубчев извика двама футболисти на "Берое" за предстоящите мачове от Лигата на нациите срещу Кипър и Норвегия. Това са защитникът Иван Бандаловски и офанзивният халф Борислав Цонев.

Двамата бяха сред играчите на България и в предните две срещи от надпреварата. Иван Бандаловски изигра пълни 90 минути и в двата мача – победите над Словения и Норвегия.

След двете победи България оглавява група и приема Кипър на Националния стадион „Васил Левски“ в следващия си двубой. Срещата ще се играе на 13 октомври от 21:45 ч. В същия час, но на 16 октомври България гостува на Норвегия.

Ето и пълната група на националния отбор:

Вратари: Пламен Илиев ("Астра"), Георги Петков ("Славия"), Благой Макенджиев ("Черно море")

Защитници: Антон Недялков ("Лудогорец"), Николай Бодуров (ЦСКА-София), Божидар Чорбаджийски (ЦСКА-София), Иван Горанов ("Левски"), Иван Бандаловски ("Берое"), Страхил Попов ("Касъмпаша"), Петър Занев ("Енисей"), Васил Божиков ("Слован" Братислава)

Полузащитници: Галин Иванов ("Славия"), Борислав Цонев ("Берое"), Кристиян Малинов (ЦСКА-София), Светослав Ковачев ("Дунав"), Тодор Неделев ("Ботев" Пд), Симеон Славчев ("Карабах"), Божидар Краев ("Мидтиланд"), Георги Костадинов ("Арсенал" Тула), Георги Миланов ("МОЛ Види"), Николай Димитров ("Урал")

Нападатели: Кирил Десподов (ЦСКA-София), Ивелин Попов ("Спартак" Москва), Радослав Василев ("Черно море")

„Монтана 2003“ – „Берое Стара Загора“ 0:1 победи

В Монтана бе изиграна първата среща от финалния плейоф на женското баскетболна първенство между домакините от „Монтана 2003“ и „Берое Стара Загора“. Двубоят бе много оспорван и интересен, с обрати и завърши при резултат 76:79. След победата..

публикувано на 16.04.21 в 20:16

ФК "Мини Марица изток" ще търсят победата над тима на "Чирпан"

Съставът на ФК "Мини Марица изток" Раднево ще се опита да победи коравия тим на ФК "Чирпан" в пореден мач от първенството на четвъртото ниво на българския футбол. Срещата е от областна група, зона "Стара Загора" и ще се играе в неделя от 18 часа. "Изиграхме..

публикувано на 16.04.21 в 07:10

Домакински неуспех на „Берое“

В отложен мач от 24 кръг на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Ямбол“ и претърпя поражение със 75:83 точки. За гостите това е втора победа в Стара Загора през този сезон. Срещата започна равностойно, а до почивката се играеше   кош за кош. На..

публикувано на 14.04.21 в 21:57

Четири отличия за малки шахматисти

С четири медала се завърнаха от участие в Държавното първенство за нечетни възрасти или Държавни индивидуални училищни първенства, представителите на старозагорския клуб „Траяна 2011“. Фабиана Костадинова извоюва златото при момичета до 11 години...

публикувано на 14.04.21 в 16:22

Два медала извоюваха борците

Със златен медал се завърна от участие в турнира „Дан Колов“ и „Никола Петров“ състезателят на старозагорския клуб „Берое“ Радослав Георгиев. Той стана първи в категория до 130 кг. в класическия стил. „Той е национал, участва в олимпийски..

публикувано на 14.04.21 в 16:10

Лекоатлетически пробег „Ямбол рън“ ще се проведе на 18 април

На 18 април, неделя, със съдействието на Община Ямбол в парк „Боровец“   ще се проведе първият лекоатлетически пробег „Ямбол рън“. Началото на събитията ще бъде поставено с пресконференция на 15 април, четвъртък, от 11:00 в сградата на..

публикувано на 14.04.21 в 10:53

„Казанлък Волей“ – „Марица“ 0:1 победи

Загуба претърпя отборът на „Казанлък Волей“ в първия двубой от финалния плейоф на женското волейболно първенство, Демакс лига. В своята зала „Багира“ казанлъчанки приеха шесткратния шампион „Марица“ и загубиха след 0:3 гейма. Домакините поведоха в..

публикувано на 12.04.21 в 21:44

Играчите на "Берое" се провалиха навръх годишнината от титлата

Футболистите на "Берое" помрачиха 35-та годишнина от титлата. На 12 април 1986 г. "Берое" стигна до златния си миг, но днес възпитаниците на Димитър Димитров записаха срамно поражение у дома с 1:2 от последния в класирането "Етър". Димитър Димитров..

публикувано на 12.04.21 в 21:20

Баскетболен трилър между "Берое" и "Черноморец", "зелените" откраднаха победата

"Берое" спечели изключително ценна победа в двубоя си срещу "Черноморец"(Бургас). Старозагорци надделяха със 76:72. Третият сблъсък между двата тима отново се превърна в истинска драма, която продължи до последната секунда. Въпреки липсата на Павел Маринов..

публикувано на 12.04.21 в 20:50

"Розите" с минимална загуба в Нова Загора

Съставът на ФК "Розова долина" Казанлък загуби гостуването си в Нова Загора на местния "Загорец" с 0:1. Това бе и най-интересната среща от поредния кръг на Югоизточната "В" футболна група. Домакините реализираха единствения си победен гол през първото..

публикувано на 12.04.21 в 11:34