Силен мач за "Верея" срещу "Локомотив" Пловдив

Снимка: БФС

"Верея" изигра най-силния си мач от началото на първенството, но отново не успя да запише първа победа за сезона. Пред малкото зрители на стадион "Трейс Арена" възпитаниците на Небойша Лекич стигнаха до равенство 2:2 срещу пловдивския "Локомотив". Попаденията за верейци отбелязаха Дино Мартинович и Здравко Илиев.

Домакините откриха резултата още в 9-та минута чрез бившия играч на пловдивчани Дино Мартинович. Здравко Илиев пусна хубав пас на Мартинович в наказателното поле отляво и той с хубав удар в обратния ъгъл изведе "Верея" напред. Офанзивният играч на старозагорския тим показа феърплей и не се зарадва на гола срещу бившия си тим. Четири минути по-късно гостите отбелязаха попадение чрез Ален Ожболт, но голът бе отменен правилно поради засада. Малко по-късно бившият играч пък на "Верея", който сега играе за "Локо" Пловдив Бирсен Карагерен не успя да преодолее Георги Георгиев при разбъркване в наказателното поле на домакините.

Все пак гостите стигнаха до желаното попадение в 28-та минута, когато Ален Ожболт отбеляза от малък ъгъл, като този път всичко бе редовно и "смърфовете" изравниха. Тяхната радост обаче трая твърде кратко, защото капитанът на домакините Здравко Илиев само три минути по-късно се възползва от подаване на Вушорович, което рикошира в бранител на гостите, но все пак изведе Илиев на чиста позиция в наказателното поле и той хладнокръвно отбеляза в долния десен ъгъл зад Мартин Луков за 2:1.

До края на първото полувреме гостите осъществиха натиск, но липсваше решаващият удар, който да доведе до по-сериозна опасност пред вратата на Георги Георгиев.

През втората част очаквано "Локомотив" атакуваше повече, но домакините чакаха шансовете си на контраатака. В 59-та минута Георгиев отрази силен удар на Карагерен. След това обаче верейци имаха златен шанс за трети гол. Милан Вушорович и Симеон Мечев размениха няколко двойни подавания на скорост в половината на гостите, но ударът на Мечев от чиста позиция мина над вратата. Малко по-късно при нова бърза атака Вушорович отново пропусна добър шанс за трети гол.

В следващите минути пловдивчани натиснаха сериозно противника си, което даде резултат. Първо в 72-та минута удар на Йосип Томашевич бе избит с мъка от Георгиев в корнер, след който при разбъркване Ожболт игра с ръка и получи жълт картон. В следващия епизод от срещата вече нямаше кой да спаси "Верея" от изравнително попадение. Вилим Посинкович напредна по левия фланг, центрира по земя към капитана Димитър Илиев и той бе точен за 2:2.

До края на мача "Локомотив" не спря да търси победата. В 81-та минута Димитър Илиев изведе на добра позиция Карагерен, но той отново не успя да се разпише срещу бившия си тим. Когато всички очакваха да се наредят положение след положение пред вратата на домакините, именно те имаха златен шанс да спечелят мача в даденото от съдията продължение. Милан Вушорович изведе Здравко Илиев отдясно, но ударът на капитана от границата на пеналта мина на сантиметри встрани от долния десен ъгъл на вратата на гостите.

С тази точка "Верея" вече събира 5, но остава на последното 14-то място в класирането, изоставайки сериозно от конкурентите си в битката за оставане в елита.

В следващия кръг, който е междинен, "Верея" гостува на Никулден, 6 декември, от 12:30 часа на "Витоша" Бистрица.

"Верея" - "Локомотив" Пловдив 2:2 Дино Мартинович 9 мин., Здравко Илиев 31 мин.; Ален Ожболт 28 мин., Димитър Илиев 75 мин.

"Верея": Георги Георгиев, Годердзи Мачадзе, Иво Иванов, Томаш Косут - 68 мин. жълт картон, Денис Василиев( 53 мин. - Теофилос Коуроупис), Емил Йоргенсен - 20 мин. жълт картон, Ндомбоу Александер - 26 мин. жълт картон, Симеон Мечев - 76 мин. жълт картон, Здравко Илиев - капитан, Дино Мартинович( 88 мин. - Бедри Рюстемов), Милан Вушорович - 62 мин. жълт картон( 93 мин. - Денислав Станчев); старши треньор: Небойша Лекич

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич - 77 мин. жълт картон( 82 мин. - Мустафа Абдулахи), Абделхаким Бина, Игор Банович( 70 мин. - Янко Ангелов), Димитър Илиев - капитан, Бирсент Карагерен, Вилим Посинкович, Парвиз Умарбаев( 46 мин. - Елитон Торета), Ален Ожболт - 73 мин. жълт картон; старши треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Георги Кабаков