"Берое" с тежка загуба от "Лудогорец"

"Берое" записа тежка загуба при първото си домакинство за новия сезон във футболния ни елит. Пред около 3 000 зрители на стадиона под "Аязмото" беройци паднаха с 2:4 от шампиона "Лудогорец". Старозагорци бяха равностойни на своя опонент през първата част, но след почивката настъпи огромен спад, като в един момент тимът от Разград пропусна да поведе с 4 или дори 5 гола.

Усилията на "Берое" през първото полувреме бяха попарени от индивидуалната класа на новото попълнение на гостите Жоржиньо, който първо в 8-та минута с хубав пробив и елегантен удар откри резултата, а в 35-та минута със страхотен шут удвои резултата. В самия край на полувремето новият нападател на заралии Зоран Йосипович намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

След почивката играчите на Александър Томаш бяха неузнаваеми. Левият бек на гостите Антон Недялков бе в основата на двете попадения за своя тим. Първо в 53-та минута нахлу по левия фланг, пусна пас по земя към Кешерю, който разстреля Перниш за 1:3. Две минути по-късно мачът на практика свърши. Недялков осъществи невероятен пробив, слаломирайки между играчите на "Берое" този път през центъра на терена, подаде към Жоржиньо, той продължи към Кешерю и румънецът отбеляза втория си гол в мача.

В самия край на срещата Зоран Йосипович оформи крайното 2:4, засичайки с глава центриране на Рубен Брижидо.

След седмица в съботната вечер на 27 юли от 21 часа "Берое" гостува на "Арда" Кърджали, които ще домакинстват на стадион "Локомотив" в Пловдив.

„Берое“ – „Левски“ 2:3 гейма

В отложена среща от допълнителния турнир на женската НВЛ „Берое“ прие „Левски“ и загубиха с 2:3 гейма. Старозагорки започнаха уверено и спечелиха първия гейм с 25:14 точки. Следващите две части бяха равностойни, но гостуващия тим успяваше да..

публикувано на 23.02.20 в 21:48

Очаквана победа на „Берое Стара Загора“

В среща от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Берое стара Загора“ прие „Славия“ и очаквано спечели със 107:72 точки. В началото срещата започна равностойно, но до края на първата четвърт домакините..

публикувано на 23.02.20 в 21:04

"Берое" отново победи с гол в края

За втора поредна седмица "Берое" стигна до драматична шампионатна победа с гол в последните минути на срещата. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гост на "Витоша" Бистрица с попадения на новите попълнения Алиун Фал и Гаю Макута. Димитър Димитров бе..

публикувано на 23.02.20 в 13:50

„Локомотив“ загуби в Монтана

В среща от първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Локомотив“ гостува на „Монтана 2003“ и претърпя поражение с 40:94 точки. Силна серия на домакините в началото им позволи да поведат в резултата, а на почивката на таблото бе..

публикувано на 22.02.20 в 21:34

Кметът награди баскетболистките

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров се срещна със състезателките, треньорите и ръководителите на БК „Берое Стара Загора“. Поводът бе спечелената Купа на България,   която бе показана на пресконференцията. „Поздравявам отбора, треньорите, всички,..

публикувано на 21.02.20 в 14:28

Изпитания пред малките борци

От утре до неделя в Сливен ще бъдат проведени Държавните лични първенства по борба в двата стила за деца. „Ще участваме с 13 състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Диян Динчев, треньор в свободния стил. Схватките в този стил са утре. В събота..

публикувано на 20.02.20 в 16:10

Педро за трети път напусна "Берое"

„Берое“ официално продаде правата на полузащитника Педро Еуженио и от новия полусезон той ще защитава цветовете на казахстанския „Жетису“. Португалецът имаше договор с „Берое“ до края на сезона и ръководството на „Берое“ прецени, че това е най-добрият..

публикувано на 20.02.20 в 14:12

„Берое Стара Загора“ отново надделя над „Монтана 2003“

В среща от Адриатическата лига баскетболният „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ и победи със 79:72 точки. Двубоят бе от голяма важност за продължаване на участието на старозагорския тим в следващия етап и възпитаничките на Таня Гатева се..

публикувано на 19.02.20 в 22:36

Грации на „Импала“ със силни изяви

Силно се представиха гимнастичките от старозагорския клуб по художествена гимнастика „Импала“ в първото си състезание за годината. В София бе проведен тридневен турнир за купа „Олимпия 74“. „Участвахме с пет гимнастички“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 19.02.20 в 15:59

Малки бадминтонисти с успехи в зоните

В две поредни съботи Велико Търново бе домакин на зонални първенства по бадминтон. „Състезанията бяха във възраст до 13 и до 15 години“, поясни за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК „Бадминтон – Стара Загора“. Според специалиста..

публикувано на 18.02.20 в 15:59