"Берое" с позиция относно съдийските назначения за мача с "Локо" Пловдив

От ръководството на "Берое" излязоха с декларация по повод съдийските назначения за двубоя срещу "Локомотив" в Пловдив тази неделя. Публикуваме я без редакторска намеса.

ПФК „Берое“ изразява своята изненада и недоумение от съдийските назначения за двубоя от X кръг на efbet Лига между отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и „Берое“. Считаме, че не е нормално и четиримата съдии от назначената за двубоя бригада да бъдат от града на отбора домакин, като назначението им трудно може да бъде отдадено на съвпадение.

Несъмнено Георги Кабаков е един от най-добрите български рефери и ние не се съмняваме в неговите професионални качества, както и в тези на колегите му край страничната линия. Фактът обаче, че той и колегите му живеят и работят в Пловдив създават предпоставки за субективизъм при отсъжданията в хода на двубоя.

Вероятността върху тях да повлияят граждани и привърженици на отбора домакин съществува в пълна сила и такова назначение е меко казано странно. Още повече, че председателят на Съдийската комисия, която определя съдийските наряди също е от Пловдив.

Като отчитаме повишения заряд на предстоящия двубой и факта, че при последната среща между двата тима в Пловдив нашият отбор бе сериозно ощетен категорично считаме, че с подобни действия се нарушава духа на честната игра.

„Берое Стара Загора“ победи “Бановичи“

В среща от предпоследния кръг от редовния сезон в Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ гостува в Босна и Херцеговина на „Бановичи“. Възпитаничките на Таня Гатева победиха с 93:69 точки. Те поведоха от първите минути и след 10 минути игра..

публикувано на 26.02.20 в 21:44

Плувците започват състезания

Тринадесет състезатели на старозагорския клуб по плуване „Траяна“ ще участват в турнир „Шаркс“ в Бургас. „Ще заложим на участници в младша и старша възраст, както и при големите“, сподели за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в „Траяна“...

публикувано на 26.02.20 в 15:26

13 медала за бойци на „Берое“

От участие в международен турнир по граплинг, проведен в столицата, се завърнаха възпитаниците на старозагорския Боен Клуб „Берое“. „Състезанието бе в чистия правилник на този спорт, както и с кимона, „джиу джитцу“, съобщи за радио „Стара Загора“..

публикувано на 25.02.20 в 16:10

Бронзово отличие за Тихомир Стоянов

Тихомир Стоянов от старозагорския клуб по борба „Берое“ спечели бронзов медал в категория до 38 кг. При участието си в Държавния личен шампионат за деца в Сливен в свободния стил. „Добро представяне е, но има резерви, които трябва да разкриваме“,..

публикувано на 25.02.20 в 15:23

„Берое“ – „Левски“ 2:3 гейма

В отложена среща от допълнителния турнир на женската НВЛ „Берое“ прие „Левски“ и загубиха с 2:3 гейма. Старозагорки започнаха уверено и спечелиха първия гейм с 25:14 точки. Следващите две части бяха равностойни, но гостуващия тим успяваше да..

публикувано на 23.02.20 в 21:48

Очаквана победа на „Берое Стара Загора“

В среща от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Берое стара Загора“ прие „Славия“ и очаквано спечели със 107:72 точки. В началото срещата започна равностойно, но до края на първата четвърт домакините..

публикувано на 23.02.20 в 21:04

"Берое" отново победи с гол в края

За втора поредна седмица "Берое" стигна до драматична шампионатна победа с гол в последните минути на срещата. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гост на "Витоша" Бистрица с попадения на новите попълнения Алиун Фал и Гаю Макута. Димитър Димитров бе..

публикувано на 23.02.20 в 13:50

„Локомотив“ загуби в Монтана

В среща от първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Локомотив“ гостува на „Монтана 2003“ и претърпя поражение с 40:94 точки. Силна серия на домакините в началото им позволи да поведат в резултата, а на почивката на таблото бе..

публикувано на 22.02.20 в 21:34

Кметът награди баскетболистките

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров се срещна със състезателките, треньорите и ръководителите на БК „Берое Стара Загора“. Поводът бе спечелената Купа на България,   която бе показана на пресконференцията. „Поздравявам отбора, треньорите, всички,..

публикувано на 21.02.20 в 14:28

Изпитания пред малките борци

От утре до неделя в Сливен ще бъдат проведени Държавните лични първенства по борба в двата стила за деца. „Ще участваме с 13 състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Диян Динчев, треньор в свободния стил. Схватките в този стил са утре. В събота..

публикувано на 20.02.20 в 16:10