Още един представител на "Академията" на Берое в Елитните групи приключи полусезона с успех

Отборът на "Берое" U15 повтори представянето на юношите старша възраст на "зелено-белите" и приключи с победа есенния полусезон в Елитната група. Тимът, воден от Слави Жеков се наложи днес с 2:1 над ЦСКА-София като домакин. Двете попадения за "Берое" паднаха през първото полувреме, а техни автори станаха Сали Садъков и Васил Василев. Гостите от столицата върнаха един гол след почивката, но домакините бяха по-добрият състав през цялата среща и логично стигнаха до успеха.

Това бе седма поредна победа на тима, воден от Слави Жеков на собствен терен от началото на сезона. Тимът няма нито едно поражение у дома, а ЦСКА-София става едва втория състав успял да отбележи попадение на старозагорските таланти. Тимът приключва първата част от шампионата в Елитната група на четвърто място в класирането с 30 точки и само на точка зад днешния си съперник и на 3 т. от втория „Ботев“ (Пловдив).

В другия мач от днешната програма на Елитните групи обаче отборът на "Берое" U17 записа поражение. Воденият от Сидер Димитров състав отстъпи с 0:4 на ЦСКА-София. Гостите от столицата отбеляза по два гола във всяка от двете части, "зелено-белите" пък пропуснаха всичките си възможности за нещо повече в срещата. Така "Берое" U17  сложи край на серията си без загуба продължила месец и половина. В този период тимът се наложи като гост на "Левски", "Черно море" и "Лудогорец".

Своят последен двубой за полусезона днес изигра и "Берое" 2007. Момчетата на Дидо Желязков завършиха 1:1 като домакин на ПФК "Спартак-Пловдив-1947" (Пловдив). Срещата бе от 13-я кръг на първенството в Областната група деца-център. "Зелено-белите" са на второ място в класирането като записаха 11 победи, 1 равенство и 1 поражение.