Камбуров донесе успех на "Берое" в контрола

"Берое" спечели втората си контрола преди подновяването на българското футболно първенство. Пред празните трибуни на Спортна база "Берое" старозагорци се наложиха с 1:0 с гол на неостаряващия Мартин Камбуров. Следващата неделя от 20:30 ч. беройци приемат "Черно море" в пряк двубой за влизане в Първата шестица на Първа лига. Към момента и двата отбора са с по 37 точки, но варненци имат предимство заради победа в първия мач за сезона през есента.

Двубоят срещу "Арда" премина очаквано при неособено високо темпо, но все пак беройци имаха по-чистите ситуации в срещата. Първи до възможност стигнаха гостите от Кърджали чрез бившия играч на "Берое" Спас Делев в 13-та минута, но ударът бе спрян от защитник в зелено. В 17-та минута Ахмед Туба центрира на външен фалц и намери Мартин Камбуров, който с глава откри резултата.

В 32-та минута след изпълнение на фаул пред вратата на гостите, защитата на "Арда" на успя да изчисти топката, тя попадна на крака на Крум Стоянов, който от удобна позиция отляво навлезе в пеналта, но би по земя в аут. Буквално минута по-късно при сходна ситуация след разбъркване в пеналта на беройци Иван Коконов от близка дистанция отбеляза гол, който обаче бе отменен поради засада. След още минута време Иван Минчев центрира от корнер, топката попадна на главата на Теди Мезаг, той стреля, но Караджов изби. В 37 минута – Алиун Фал бе изведен зад гърба на отбраната на "Арда" и преодоля Караджов, но голът бе отменен заради засада. В самия край на полувремето удари на Фал и Камбуров бяха спрени от бранители на "Арда", след дойде и съдийският сигнал за край на частта.

Второто полувреме започна с много красиво изпълнение от страна на влезлия като резерва за гостите Ахмед Осман. Вратарят на "Берое" Душан Перниш бе излязъл сериозно извън своето наказателно поле, което провокира халфът на гостите да опита красив прехвърлящ удар, който успя да елиминира словашкия страж, но топката срещна страничната греда.

С течение на времето и двамата треньори направиха множество промени в своите състави, с което логично спадна и нивото на мача. Чак в 78-та минута имаше интересна ситуация пред вратата на гостите. Ибрахима Конте навлезе в наказателното поле със серия от финтове и стреля в далечния ъгъл на вратата, но в аут. До края гостите опитаха да изравнят, но не стигнаха до попадение.

"Берое": 12. Душан Перниш (61′ – 33. Генадий Ганев) – 25. Георги Ангелов (61′ – 4. Илиас Хасани), 26. Теди Мезаг, 27. Ахмед Туба (61′ – Радослав Апостолов) – 20. Стив Фуртадо, 6. Александър Цветков (46′ – 22. Октавио Мантека), 10. Гай Макоута (61′ – 14. Никола Маринов), 73. Иван Минчев (61′ – 8. Карлос Охене), 7. Крум Стоянов (46′ – Джунейт Али) – 11. Алиун Фал (61′ – 21. Зоран Йосипович), 9. Мартин Камбуров (46′ – 70. Ибрахима Конте) старши треньор: Димитър Димитров

"Арда": 1. Иван Караджов (46′ – 16. Николай Банков), 4. Милен Стоев, 25. Матеус Леони, 21. Мартин Костадинов (69’ – 3. Милен Желев), 22. Атанас Кръстев (46’ – 10. Ахмед Осман), 27. Емил Мартинов (79′ – 30. Красимир Илиев), 8. Румян Ховсепян (55’ – 5. Лъчезар Котев), 17. Иван Коконов (69’ – 15. Лукас Мартинс), 11. Александър Георгиев, 7. Спас Делев (79′ – 12. Димитър Атанасов), 99. Радослав Василев (63′ – 24. Ерай Карадайъ) старши треньор: Николай Киров