"Берое" излезе начело след разгром над "Черно море"

15
СНИМКА: Берое - Черно море
Снимка: Живко Иванов

"Берое" поведе в класирането на първенството след внушителна победа с 4:0 над варненския "Черно море". "Зелено-белите" не оставиха никакви шансове на "моряците", които можеха да си тръгнат с още повече допуснати попадения. Точни за "Берое" бяха новото попълнение Кукула на два пъти, Иван Минчев и Алиун Фал.

Наставникът на беройци Димитър Димитров смени схемата на игра на 3-5-2. Триото в отбрана бе съставено от капитана Александър Цветков, Теди Мезаг и Георги Ангелов, по фланговете действаха Стив Фуртадо и Крум Стоянов, като опорни полузащитници оперираха Иван Минчев и Гаюс Макута, офанзивен халф бе Ибрахима Конте, а атаката поведоха голмайсторът на тима Алиун Фал и новото попълнение Ерсон Кукула.

"Берое" очаквано започна по-активно срещата и установи траен териториален превес, но без да стигне до опасна ситуация пред вратата на противника. Първи до положение изненадващо стигнаха гостите в 20-та минута. Теди Мезаг опита изкуствена засада и спря да играе, но такава не бе вдигната, което позволи на Исмаил Иса да излезе очи в очи с Християн Василев отдясно по атаката на варненци, но ударът му по диагонала бе отразен от беройския страж.

След тази ситуация домакините засилиха офанзивните си действия. Първо в 27-та минута Алиун Фал пусна прострелно подаване успоредно на голлинията, но Кукула не успя да засече. Три минути по-късно стражът на гостите Георги Георгиев не се намеси добре при едно центриране и изпусна топката, тя попадна на крака на Ибрахима Конте, чийто прехвърлящ удар обаче не намери целта. В 33-та минута Иван Минчев центрира от фаул, Теди Мезаг засече кълбото с глава, но на сантиметри в аут. Нямаше как да се спасят варненци в 40-та минута, когато Крум Стоянов догони топката на аутлинията, върна я към пеналта и тя бе засече със страхотен удар в горния десен ъгъл на вратата от Кукула за 1:0!

"Моряците" влязоха по-добре в първите минути на втората част. На два пъти играчите на Илиан Илиев бяха близо до това създадат сериозни проблеми за старозагорци. Устремът им обаче бе покосен с второто попадение на новото попълнение Кукула. То дойде след бърза контра на домакините, при която Ибрахима Конте центрира отляво в наказателното поле на гостите, където деветката на "Берое" бе оставен непокрит и с техничен удар с глава прати коженото кълбо за втори път в мрежата на безпомощния Георги Георгиев за 2:0.

Голът разби играта на варненци. Не минаха и две минути след попадението и беройци бяха близо до трети гол. Фал бе изведен от дълбочина зад отбраната на "Черно море" и подаде към точката на дузпата, където непокритият Конте стреля, но над вратата. Веднага след тази ситуация старши треньорът Димитър Димитров направи и първата си смяна. С аплодисментите на феновете по трибуните игрището напусна голмайсторът Кукула. В игра влезе Октавио. Минута по-късно резултатът вече бе 3:0. В основата на третото попадение бе Алиун Фал, който преодоля стража на гостите, но топката му избяга към аут линията. Нападателят на "Берое" все пак успя да запази коженото кълбо в игра и, обръщайки се, подаде към свободния Иван Минчев. С изключително техничен удар халфът врака третия гол за своя отбор.

Резултатът изнерви гостите от Варна и това си пролича от необмислената реакция на Исмаил Иса, който си позволи да изрита без топка Георги Ангелов. Главният съдия Радослав Гидженов показа директен червен картон на нападателя на "моряците". Ситуацията за тима на Илиан Илиев стана съвсем тежка в 67-та минута. Алиун Фал завърши по прекрасен начин поредната светкавична атака на "Берое". Крум Стоянов центрира отляво по земя към точката на дузпата, където нападателят на старозагорци засече, правейки резултата 4:0.

Въпреки четирите попадения, "Берое" продължи да търси още голове в срещата. Опасностите пред вратата на безпомощните "моряци" заваляха една след друга. В тези минути Макута на три пъти бе близо да отбележи, но намесите на Георгиев предотвратиха пето попадение. В последните петнайсет минути за "зелените" в игра влязоха Хасани, Еривалдо и Бакалов. Старозагорци смениха и схемата на игра до края на двубоя. Крилата на зелените буквално разнищваха отбраната на "Черно море", но липсата на късмет в две ситуации запази резултата непроменен.

С този успех беройци са начело във временното класиране на Първа лига с актив от 14 точки. В следващия кръг старозагорският тим гостува на шампиона "Лудогорец". Двубоят е насрочен за 26 септември, събота, от 18:45 ч.

"Берое" - "Черно море" 4:0 Кукула 40, 51 мин., Иван Минчев 58 мин., Алиун Фал 68 мин.

"Берое": Християн Василев, Стив Фуртадо, Теди Мезаг, Георги Ангелов - 65 мин. жълт картон( 81мин. Илиас Хасани), Крум Стоянов, Александър Цветков - капитан, Иван Минчев, Гаюс Макута(81 мин. Димо Бакалов), Ибрахима Конте( 74 мин. Еривалдо), Кукула( 58 мин. Октавио), Алиун Фал; старши треньор: Димитър Димитров

"Черно море": Георги Георгиев, Виктор Попов - 33 мин. жълт картон ( 77 мин Мартин Дичев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев - капитан, Цветомир Панов, Васил Панайотов( 82 мин. - Фасел Касми), Стефан Велев, Емил Янчев( 77 мин. Мохамед Букаси), Илиан Илиев (82 мин. Велислав Василев), Родриго Енрике( 26 мин. - Денислав Ангелов), Исмаил Иса - 65 мин. червен картон; старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Радослав Гидженов